Pogoda na dziś - środa 24.05. Aura podzieli kraj, miejscami zagrzmi

Autor:
as
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki biometeo we wtorek
Warunki biometeo we wtorektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Środa 24.05 w części kraju przyniesie pogodne niebo, ale mieszkańcy wielu regionów powinni przygotować się na pochmurny i deszczowy dzień. W niektórych miejscach spodziewane są burze i silne podmuchy wiatru. Na dużym obszarze Polski zapanują niekorzystne warunki biometeorologiczne.

W środę w zachodniej części Polski niebo będzie pogodne, poza tym spodziewane jest duże i umiarkowane zachmurzenie. z przelotnymi opadami deszczu do 10 litrów deszczu na metr kwadratowy. We wschodniej części kraju pojawią się również burze z opadami rzędu 10-30 l/mkw. i silnym wiatrem rozwijającym w porywach 60-80 kilometrów na godzinę.

Temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni Celsjusza na południu do 24 st. C w regionach północno-wschodnich. Wiatr będzie zmienny, przeważnie słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz silny.

Prognoza pogody na środę
Prognoza pogody na środętvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza wyniesie od 60 do 80 procent. W południowej, centralnej i zachodniej Polsce zapanuje komfort termiczny, a w pozostałych regionach odczujemy ciepło. Warunki biometeorologiczne okażą się przeważnie niekorzystne, tylko na zachodzie i południowym zachodzie biomet będzie neutralny.

Warunki biometeo w środę
Warunki biometeo w środętvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

W Warszawie środa przyniesie duże zachmurzenia z rozpogodzeniami, ale i przelotnymi opadami deszczu. Po południu może zagrzmieć. Temperatura maksymalna wyniesie 22 st. C. Słaby i umiarkowany, w burzy silny wiatr powieje z południowego wschodu, ale w ciągu dnia będzie skręcać na zachodni. Barometry wskażą w południe 1002 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

W Gdańsku, Gdyni i Sopocie w środę spodziewane jest duże zachmurzenie z rozpogodzeniami do umiarkowanego. Okresami może przelotnie popadać. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą 20 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W południe na barometrach zobaczymy 1016 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Mieszkańców Poznania czeka środa pod znakiem początkowo dużego zachmurzenia, ale niebo w ciągu dnia rozpogodzi się do umiarkowanego. Na termometrach zobaczymy 18 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. Ciśnienie wyniesie w południe 1008 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Również we Wrocławiu środa początkowo zapowiada się pochmurno, ale w ciągu dnia niebo nieco się rozpogodzi. Temperatura w ciągu dnia wzrośnie do 18 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W południe barometry wskażą 1005 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

W środę w Krakowie zapanuje duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 17 st. C. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Na barometrach zobaczymy w południe 988 hPa.

Warunki drogowe w środę
Warunki drogowe w środętvnmeteo.pl

Autor:as

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości