Deszcz zalał ulice i doprowadził do pożaru

Autor:
as
Źródło:
TVN24, IMGW
Po burzy w Kościerzynie
Po burzy w Kościerzynie
koscierzyna24.info
koscierzyna24.infoPo burzy w Kościerzynie

W Kościerzynie w województwie pomorskim ulewny deszcz doprowadził do zalania ulic, piwnic i garaży. Wlewająca się woda uszkodziła instalację elektryczną w jednej z piwnic, powodując pożar. Intensywne opady towarzyszyły przechodzącym przez region burzom.

W środę część kraju nawiedziły burze. W pasie od Pomorza przez Mazowsze i Lubelszczyznę po Podkarpacie wydane zostały ostrzeżenia przed wyładowaniami i opadami gradu, a miejscami burzom towarzyszył ulewny deszcz.

Zalania i pożar

Jak przekazał w rozmowie z TVN24 dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, około godziny 17.50 straż w województwie pomorskim prowadziła 12 akcji związanych z pogodą, wszystkie w Kościerzynie. Wszystkie zgłoszenia wpłynęły w ciągu godziny.

Strażacy byli wzywani głównie do drobnych interwencji polegających na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic i garaży. W jednej z piwnic w wyniku zalania doszło do zwarcia i pożaru, ale szybko udało się go ugasić. Nikt nie został ranny. Jak pokazują nagrania udostępnione przez portal koscierzyna24.info, w wielu punktach miasta zalane zostały również jezdnie.

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, około godziny 17 w rejonie Kościerzyny występowały groźne, intensywne burze. Z prognoz wynikało, że w regionie mogło spaść nawet 35 litrów wody na metr kwadratowy, a przez pewien czas istniało także ryzyko gradu.

Autor:as

Źródło: TVN24, IMGW

Źródło zdjęcia głównego: koscierzyna24.info

Pozostałe wiadomości