Wielki wir niżowy będzie kształtował aurę w Polsce. Przed nami przeplatanka w pogodzie

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki biometeorologiczne w niedzielę 26.03
Warunki biometeorologiczne w niedzielę 26.03tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Jak poinformowała synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziolek, pogodę w Polsce zaczyna kształtować wielki wir niżowy znad Oceanu Atlantyckiego. Napływa do nas ciepła masa powietrza. W kolejnych dniach pochmurne niże przyniosą przeplatankę w pogodzie - raz będzie ciepło, raz zimno.

Polska dostaje się od zachodu pod wpływ wielkiego wiru niżowego znad Oceanu Atlantyckiego - poinformowała w niedzielę rano synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziolek. Dodała, że powietrze zostaje wprawione w ruch, znad południowo-zachodniej Europy rusza w naszym kierunku ciepła masa powietrza polarnego. Wiejący silniej wiatr będzie obniżał temperaturę odczuwalną.

W kolejnych dniach pochmurne niże przyniosą przeplatankę w pogodzie: raz będzie ciepło z silniej wiejącym wiatrem z kierunków południowych, raz zimno z północnym wiatrem. Stabilizacji nie widać - podkreśliła synoptyk.

Sytuacja baryczna nad EuropąDWD

Mgły w Polsce

W niedzielę rano mgły występują w części Polski. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała, że zjawiska mogą utrudniać podróżowanie w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, lubelskim, łódzkim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, mazowieckim, dolnośląskim. GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej rejonach.

Jak przekazała synoptyk, widzialność jest ograniczona w: Olsztynie do 300 metrów, Zielonej Górze i Elblągu do 400 metrów, Gdańsku do 800 metrów.

Jak powstaje mgłaMałgorzata Latos/PAP

W niedzielę o godzinie 6 temperatura w Zakopanem wynosiła -4 stopnie Celsjusza. Na Śnieżce i w Suwałkach termometry pokazały -2 st. C. Najcieplej było w Raciborzu. Tam na termometrach było 7 st. C.

Temperatura powietrza o godzinie 6 w niedzielę 8 styczniawetteronline.de

Autor:anw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: DWD, Shutterstock

Pozostałe wiadomości