Śnieg w Polsce. "Nienawidzę zimy" kontra "jest cudownie"

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl, TVN24
W Łodzi zrobiło się biało
W Łodzi zrobiło się białoTVN24
wideo 2/5
TVN24W Łodzi zrobiło się biało

Kiedy mieszkańcy Łodzi obudzili się w sobotę, chodniki i drogi były ośnieżone. Już z samego rana na drogi wyjechały pługoposypywarki. - Jest strasznie zimno - powiedziała pani Karolina, mieszkanka miasta. Podobne odczucia miały inne osoby spotkane w Łodzi przez naszych reporterów. Ich nastawienia nie podzielali mieszkańcy Szczecina.

W sobotę o godzinie 5.40 na ulice w Łodzi wyjechało 97 pługoposypywarek. Od samego rana posypywały i odśnieżały drogi, aby zapobiegać powstawaniu na nich śliskości. - Wyjechałem rano, już od godziny 5 jeżdżę. Wszystko było zasypane. Jest strasznie dużo pracy - mówił operator pługoposypywarki.

Zimowa aura zaskoczyła niektórych kierowców, bowiem nie wszyscy zmienili opony na zimowe. - Zima znowu zaskoczyła kierowców. Z tego co słyszałem, to na wymianę opon jest kolejka na trzy godziny. Czemu tak się dzieje? Bo jest grudzień i spadł śnieg - powiedział pan Karol, mieszkaniec Łodzi.

>>> CZYTAJ: Karkonosze skąpane w śniegu

Warto ubierać się na "cebulkę"

Mieszkańcy Łodzi nie zareagowali pozytywnie na taką pogodę. - Jest strasznie zimno, nie jest fajnie. Nienawidzę zimy, to okropna pora roku - powiedziała pani Karolina, mieszkanka Łodzi. Zaapelowała do wszystkich, aby ubierali się ciepło i na "cebulkę".

Jak powstaje i ile waży śniegPAP

Biało w Szczecinie. "Pogoda jest cudowna, oby tak zostało do Bożego Narodzenia"

Również w Szczecinie spadł śnieg. - Jest pięknie, pogoda jest cudowna, oby tak zostało do Bożego Narodzenia. W niedzielę jest Barbórka, a zawsze mówią, że jak Barbara jest po lodzie, to Boże Narodzenie po wodzie, miejmy nadzieję, że będzie odwrotnie. Oby na święta był śnieg, wtedy wszyscy będziemy się cieszyć - powiedziała mieszkanka Szczecina. - Zaraz idę po wnuka i idziemy na sanki, bo jest po czym pojeździć - dodała.

- Jest bardzo fajnie, zwłaszcza dla dzieci, bo mogą wreszcie się pobawić - mówiła inna szczecinianka.

Śnieg spadł w Szczecinie
Śnieg spadł w SzczecinieTVN24
Zagrożenia zimoweRządowe Centrum Bezpieczeństwa

Autor:anw

Źródło: tvnmeteo.pl, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości