Pogoda na jutro - wtorek 27.12. Niż przyniesie nam chmury i silny wiatr

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noc tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Aurę kształtować będzie silny niż, który sprowadzi do nad chłodniejsze masy powietrza. Na termometrach zobaczymy od 2 do 6 stopni Celsjusza. Możemy spodziewać się także silniejszych porywów wiatru.

W ciągu najbliższej doby pogoda w kraju kształtowana będzie przez głęboki układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii ze strefą pofalowanego frontu chłodnego, który w ciągu nocy przemieści się z zachodu na wschód kraju. W ciągu dnia nad Polską zaznaczy się strefa drugorzędnego frontu chłodnego, a z północnego-zachodu napłynie chłodne powietrze polarno-morskie.

Pogoda na noc

W ciągu nocy początkowo będzie pochmurno z opadami deszczu i przelotnymi opadami deszczu rzędu 2-10 litrów wody na metr kwadratowy. Miejscami spodziewany jest deszcz ze śniegiem, a w górach sam śnieg. W drugiej części nocy od zachodu opady zaczną ustawać i pojawią się rozpogodzenia. Temperatura minimalna sięgnie od 2/3 stopni Celsjusza na zachodzie i północy do 4/6 st. C na południowym wschodzie Polski. Wiatr będzie umiarkowany, a powieje z południowego zachodu i będzie skręcać na północny zachód.

Pogoda na jutro - wtorek 27.12

We wtorek nad ranem na wschodzie kraju będzie pochmurno, spodziewane są też słabe i umiarkowane opady deszczu. Następnie w ciągu dnia chmur może zrobić się więcej, ale wystąpią też rozpogodzenia oraz przelotne opady deszczu. Miejscami pojawi się deszcz ze śniegiem. W górach poprószy sam śnieg. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 2/3 st. C na północnym wschodzie do 5/6 st. C na południu i zachodzie. Zachodni wiatr będzie dość silny, porywisty i potęgujący odczucie chłodu. Jego porywy mogą osiągać do 40-60 kilometrów na godzinę.

Pogoda na wtorek 27.12
Pogoda na wtorek 27.12tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - wtorek 27.12

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie około 70-90 procent. W całym kraju zrobi się chłodno, a warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne we wtorek 27.12
Warunki biometeorologiczne we wtorek 27.12tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie noc będzie pochmurna, okresami przelotnie popada deszcz. Temperatura minimalna sięgnie 4 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany i w porywach dość silny. Ciśnienie o północy wyniesie 1000 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Wtorek w Warszawie zapowiada się bardzo pochmurno z rozpogodzeniami oraz słabymi i przelotnymi opadami deszczu - szczególnie w godzinach popołudniowych. Termometry pokażą maksymalnie 4 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 1007 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdyni, Gdańsku i Sopocie noc będzie upływać pod znakiem dużego zachmurzenia z rozpogodzeniami i okresami przelotnym deszczem. Temperatura minimalna wyniesie 3 st. C. Wiatr z południowego zachodu będzie dość silny i porywisty. O północy barometry wskażą 1009 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Mieszkańców Gdyni, Gdańska i Sopotu czeka wtorek z dużym zachmurzeniem, rozpogodzeniami oraz słabymi i przelotnymi opadami deszczu. Możliwy jest również deszcz ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 4 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany i w porywach dość silny wiatr. W południe ciśnienie wyniesie 1014 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu noc upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z rozpogodzeniami oraz okresami przelotnym deszczem. Termometry pokażą minimum 3 st. C. Z południowego zachodu powieje umiarkowany i w porywach dość silny wiatr. Ciśnienie o północy wyniesie 1004 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W ciągu dnia w Poznaniu niebo będzie pokryte dużym zachmurzeniem z rozpogodzeniami. Prognozowane są też słabe i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 4 st. C. Umiarkowany i w porywach dość silny wiatr powieje z zachodu. W południe barometry pokażą 1010 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

We Wrocławiu noc przyniesie duże zachmurzenie z rozpogodzeniami i okresami przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy minimum 3 st. C. Wiatr z zachodu będzie umiarkowany i w porywach dość silny. Ciśnienie o północy wyniesie 1001 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

We wtorek mieszkańcy Wrocławia muszą spodziewać się bardzo pochmurnego nieba i rozpogodzeń. Nie powinno padać. Temperatura maksymalna sięgnie 6 st. C. Powieje umiarkowany, w porywach dość silny wiatr z zachodu. W południe na barometrach zobaczymy 1010 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie przyniesie pochmurną aurę z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 6 st. C. Z zachodu powieje umiarkowany i w porywach dość silny wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 990 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

W Krakowie wtorek upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z rozpogodzeniami. Nad ranem i w godzinach popołudniowych możliwy jest przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 5 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany wiatr. Jego porywy mogą być dość silne. W południe barometry wskażą 997 hPa.

Warunki drogowe we wtorek 27.12
Warunki drogowe we wtorek 27.12tvnmeteo.pl

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: 488596165/Adobe Stock

Pozostałe wiadomości