TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na jutro - środa, 11.05. Przelotny deszcz na północy, do 27 stopni

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
as//rzw
Źródło:
tvnmeteo.pl, IMGW
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

W środę na terenie prawie całego kraju będzie pogodnie, a miejscami nawet słonecznie. Może popadać jedynie na północy, a w niektórych regionach temperatura sięgnie 27 stopni.

Gdyby spojrzeć na przeciętne (1991-2020) warunki termiczne dla początku drugiej dekady maja, to w tym okresie (z wyłączeniem stacji górskich i podgórskich: Kasprowy Wierch, Śnieżka) można by się spodziewać w środę temperatury maksymalnej od 10,1 st. C (Ustka) do 22,2 st. C (Tarnów) - podkreśla IMGW. Tymczasem prognozy na 11 maja wskazują, że tego dnia w całej Polsce wartości temperatury maksymalnej znacznie przewyższą średnie. Będzie to miało związek z napływem ciepłego powietrza z południowego zachodu.

Noc bezchmurna i pogodna

Jak informuje synoptyk tvnmeteo.pl, noc będzie bezchmurna i pogodna, jedynie na Pomorzu przewidywany jest przelotny deszcz. Najzimniej będzie na Lubelszczyźnie, gdzie termometry pokażą 6 stopni Celsjusza, a najcieplej na Dolnym Śląsku - tam możemy spodziewać się do 13 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południa. 

Pogoda na noc, 11.05
Pogoda na noc, 11.05tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - środa, 11.05

W środę pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie. Jedynie na północy może wystąpić przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 st. C na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, okresowo przybierający na sile. 

Prognoza pogody na środę, 11.05
Prognoza pogody na środę, 11.05tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - środa, 11.05

Wilgotność powietrza sięgnie 70-90 procent. W całej Polsce odczujemy komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne na Pomorzu i Mazurach, a w reszcie kraju - neutralne.

Warunki biometeorologiczne w środę, 11.05
Warunki biometeorologiczne w środę, 11.05tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Pogodnie. Temperatura spadnie do 9 st. C, a z południa powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie będzie spadać i o północy osiągnie 1006 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 24 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z południowego zachodu. W południe barometry pokażą 1001 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Zachmurzenie zmienne z możliwością przelotnego deszczu. Temperatura spadnie do 10 st. C. Powieje wiatr z południa, będzie słaby i umiarkowany. O północy ciśnienie osiągnie 1015 hPa i będzie się obniżać.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Zachmurzenie zmienne z możliwością przelotnego deszczu. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy 21 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z południowego zachodu. Ciśnienie ma spadać, a w południe barometry w Gdańsku pokażą 1011 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Pogodnie. Temperatura minimalna wyniesie 13 st. C. Z południa powieje słaby i umiarkowany wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 1004 hPa, z tendencją spadkową.

Pogoda na jutro - Poznań

Słonecznie. Termometry pokażą w najcieplejszych chwilach 25 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. W południe na barometrach zobaczymy 1002 hPa i ciśnienie będzie nadal spadać.

Pogoda na noc - Wrocław

Pogodnie. Temperatura wyniesie minimalnie 13 st. C., a z południa powieje słaby i umiarkowany wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 1002 hPa i będzie się obniżało.

Pogoda na jutro - Wrocław

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Na termometrach zobaczymy do 27 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków południowo-zachodnich. Ciśnienie ma spadać, w południe na barometrach zobaczymy 1000 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Pogodnie. W najchłodniejszym momencie nocy na termometrach zobaczymy 10 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południa. O północy barometry pokażą 990 hPa, a ciśnienie będzie spadać.

Pogoda na jutro - Kraków

Pogodnie. Temperatura maksymalna sięgnie 25 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. W południe ciśnienie osiągnie 987 hPa i będzie spadać.

Warunki drogowe w środę, 11.05 - dzień
Warunki drogowe w środę, 11.05 - dzieńtvnmeteo.pl

Autor:as//rzw

Źródło: tvnmeteo.pl, IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości