TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na jutro - niedziela 2.01. Wyż skapituluje przed rozległym układem niżowym

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda w nocy 01/02.07
Pogoda w nocy 01/02.07tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro 02.01

Pogoda na jutro. Niedziela (2.01) przyniesie pochmurną aurę. W wielu regionach pojawią się opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 11 stopni Celsjusza.

Nadchodzącej nocy klin wyżu znad południowej Europy skapituluje przed rozległym układem niżowym znad Atlantyku. Centrum tego niżu powoli przemieści się w rejon Norwegii, a nasz kraj znajdzie się pod wpływem jego zatoki z mało aktywnym frontem ciepłym. W nocy oraz w niedzielę wraz z frontami nad obszarem Polski przemieszczać się będą opady deszczu.

Pogoda na noc

Przed nami pochmurna noc ze słabymi opadami deszczu poniżej jednego litra wody na metr kwadratowy, które będą się przemieszczać z północnego zachodu na południowy wschód kraju. Przejaśnienia możliwe są na północnym wschodzie oraz na południowym zachodzie kraju. Lokalnie w pasie od Pomorza Zachodniego, poprzez centrum kraju, po Podkarpacie mogą wystąpić silne zamglenia i mgły. Temperatura minimalna wyniesie od -2 stopni Celsjusza na Podlasiu i Suwalszczyźnie, przez 5-6 st. C w centrum, do 7 st. C na północnym zachodzie. Powieje słaby wiatr, na wschodzie północno-wschodni, a na zachodzie południowo-zachodni.

Pogoda na noc 1/2.01
Pogoda na noc 1/2.01tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - niedziela 2.01

Niedziela w przeważającej części kraju upłynie pod znakiem pochmurnej aury. W pasie północnym wystąpią opady deszczu rzędu 5-10 litrów na metr kwadratowy. W centrum i na wschodzie także będzie padać, ale słabiej, bo maksymalnie do 5 l/mkw. W pasie południowym nie prognozuje się opadów, za to możliwe są rozpogodzenia. Nad ranem na północnym wschodzie możliwe są opady marznące, które spowodują pojawienie się oblodzenia i gołoledzi. Termometry pokażą maksymalnie od 3 st. C na północnym wschodzie do 10-11 st. C na zachodzie. Południowo-zachodni wiatr będzie przeważnie wiał umiarkowanie, jednak na północy i zachodzie może być dość silny, bo do 50-60 kilometrów na godzinę. W górach prognozowane są porywy do 60-80 km/h.

Prognoza pogody na niedzielę 2.01
Prognoza pogody na niedzielę 2.01tvnmeteo.pl

Warunki biometeo - niedziela 2.01

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 80-90 procent. Na północy i wschodzie Polski odczujemy chłód, na południowym zachodzie komfort termiczny. Miejscami będzie też wilgotno. Warunki biometeorologiczne będą neutralne na południowym zachodzie kraju, a w pozostałych regionach niekorzystne. 

Warunki biometeo w niedzielę 2.01
Warunki biometeo w niedzielę 2.01tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Pochmurno. Temperatura minimalna wyniesie 2 st. C. Powieje słaby wiatr ze zmiennych kierunków. Ciśnienie o północy osiągnie 1012 hPa, początkowo będzie rosło, a następnie zacznie spadać.

Pogoda na jutro - Warszawa

Pochmurno ze słabymi opadami deszczu o sumie 1-3 l/mkw. w drugiej części dnia. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia sięgnie 7 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, południowy, skręcający na południowo-zachodni. W południe barometry pokażą 1001 hPa, ciśnienie będzie spadać.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Pochmurno. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 2 st. C. Wiatr początkowo powieje słabo, z północny, w drugiej części terminu umiarkowanie z południowego zachodu. Ciśnienie o północy wyniesie 1023 hPa, początkowo będzie rosło, a następnie zacznie spadać.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Pochmurno z przelotnymi opadami deszczu do 5-10 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie 7 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany. W południe na barometrach zobaczymy 1010 hPa, ciśnienie mocno będzie spadać.

Pogoda na noc - Poznań

Pochmurno ze słabymi opadami poniżej 1 l/mkw. W drugiej części nocy możliwa jest mgła. Temperatura minimalna wyniesie 6 st. C. Wiatr będzie słaby, początkowo północno-zachodni skręcający na południowy i południowo- zachodni. Ciśnienie o północy sięgnie 1013 hPa, początkowo będzie rosło, a następnie zacznie spadać.

Pogoda na jutro - Poznań

Pochmurno. Wieczorem możliwe słabe są opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 10 st. C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z południowego zachodu. W południe ciśnienie wyniesie 1002 hPa, będzie spadać.

Pogoda na noc - Wrocław

Pochmurno z rozpogodzeniami. Termometry pokażą 6 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby, skręcający na południowy. Ciśnienie o północy wyniesie 1010 hPa, będzie spadać.

Pogoda na jutro - Wrocław

Pochmurno z większymi rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna wzrośnie do 10 st. C. Powieje umiarkowany, południowo-zachodni wiatr. W południe barometry pokażą 1000 hPa, ciśnienie będzie w dalszym ciągu spada.

Pogoda na noc - Kraków

Pochmurno z opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy 5 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, słabnący, południowo-zachodni. Ciśnienie o północy wyniesie 995 hPa, początkowo będzie rosło, a następnie zacznie spadać.

Pogoda na jutro - Kraków

Zachmurzenie duże, okresami umiarkowane bez opadów. Termometry pokażą maksymalnie 9 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby. W południe ciśnienie osiągnie 984 hPa, będzie spadać.

Warunki drogowe w niedzielę 2.01
Warunki drogowe w niedzielę 2.01tvnmeteo.pl

Autor:anw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości