Pogoda na dziś - wtorek 31.01. Czeka nas zimny, miejscami śnieżny dzień

Autor:
as
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś, czyli wtorek 31.01. Dzień przyniesie pochmurną aurę, miejscami przynoszącą opady mokrego śniegu. W niektórych regionach spodziewany jest również silny wiatr. Na dodatek w całym kraju będzie zimno, a biomet okaże się niekorzystny.

We wtorek mieszkańcy południowych i zachodnich regionów powinni przygotować się na opady przeważnie mokrego śniegu. Będą one stopniowo przechodziły w deszcz ze śniegiem, a w zachodniej Polsce również w deszcz. We wschodniej Polsce spodziewana jest na ogół pochmurna aura, ale niebo będzie się przejaśniać. Na termometrach zobaczymy od 0 stopni Celsjusza w północno-wschodniej Polsce do 6 st. C na północnym zachodzie. Powieje zachodni wiatr, jego porywy będą rozwijały prędkość do 40-60 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeorologiczne

W ciągu dnia wilgotność powietrza w całej Polsce przekroczy 90 procent, co wpłynie na subiektywne odczucie temperatury - we wszystkich regionach będzie zimno. Również warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne w całym kraju.

Warunki biometeorologiczne we wtorek
Warunki biometeorologiczne we wtorektvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Wtorek przyniesie w Warszawie pod umiarkowane i duże zachmurzenie. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą 3 st. C. Zachodni wiatr okaże się umiarkowany, okresami silniejszy. Ciśnienie w południe wyniesie 1000 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

W Gdańsku, Gdyni i Sopocie wtorek zapowiada się pochmurno, a w ciągu dnia może prószyć śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie 4 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z kierunków zachodnich, okresami osiągający w porywach prędkość do 40-60 km/h. Na barometrach w południe zobaczymy 1008 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Wtorek w Poznaniu będzie przeważnie pochmurny, z opadami śniegu przechodzącymi w deszcz ze śniegiem. Nawierzchnie dróg mogą być śliskie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 4 st. C. Wiatr z zachodu będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający prędkość 40-60 km/h. Barometry w południe wskażą 1005 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

We Wrocławiu wtorek upłynie pod znakiem pochmurnego nieba. W ciągu dnia będzie prószył śnieg przechodzący w deszcz ze śniegiem. Na drogach może być ślisko. Termometry pokażą 3 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny, wiatr zachodni, który w porywach może rozwijać prędkość do 40-60 km/h. W południe ciśnienie osiągnie 1002 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

We wtorek w Krakowie zapanuje pochmurna aura z przelotnymi opadami śniegu. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 2 st. C. Wiatr z kierunków zachodnich okaże się umiarkowany i dość silny wiatr, okresami rozwijający w porywach prędkość 40-60 km/h. Na barometrach zobaczymy w południe 987 hPa.

Warunki drogowe we wtorek
Warunki drogowe we wtorektvnmeteo.pl

Autor:as

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości