TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na dziś - wtorek, 28.06. Upalny, a zarazem burzowy dzień

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
anw//rzw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Wtorek 28.06 zapowiada się gorący, a w wielu regionach upalny. Na termometrach zobaczymy od 24 do 33 stopni Celsjusza. Pojawią się też burze. Zjawiska gdzieniegdzie będą silne, towarzyszyć im będą opady deszczu i silny wiatr.

We wtorek strefa frontowa związana z pofalowanym frontem chłodnym przemieszczać się będzie w kierunku północno-wschodnim, jednocześnie tracąc na aktywności. Jednak z uwagi na korzystne warunki termodynamiczne, należy spodziewać się większego zachmurzenia oraz burz. Strefa wyładowań atmosferycznych wędrować będzie od województw zachodnich w kierunku centrum, a wieczorem dotrze do Warmii, Mazowsza oraz Małopolski. Miejscami zjawiska będą silne, z ulewnym deszczem o sumie 20-40 litrów wody na metr kwadratowy oraz opadami gradu. Za frontem nastąpią rozpogodzenia, napłynie też chłodniejsze powietrze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 24-25 stopni Celsjusza na zachodzie do 31-33 st. C na wschodzie i w centrum Polski. Powieje słaby wiatr, południowo-wschodni, na zachodzie umiarkowany, skręcający na północno-zachodni.

Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorektvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - wtorek, 28.06

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wahać się będzie od 60 do 80 procent. Mieszkańcom wschodniej Polski doskwierać będzie poczucie gorąca, a w regionach centralnych i zachodnich - upału. Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

Warunki biometeo we wtorek
Warunki biometeo we wtorektvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Dzień w Warszawie zapowiada się przeważnie słoneczny, a także upalny. Dopiero wieczorem prognozuje się wzrost zachmurzenia oraz przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna sięgnie 32-33 st. C. Wiatr umiarkowany, będzie wiał z południowego wschodu. W południe barometry pokażą 1005 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Wtorek w Gdańsku, Gdyni i Sopocie upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z przelotnymi opadami deszczu i burzami w godzinach południowych. Termometry pokażą maksymalnie 28-29 st. C. Powieje umiarkowany, porywisty wiatr, południowo-wschodni skręcający na północno-zachodni. W południe ciśnienie wyniesie 1018 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Wtorek przyniesie w Poznaniu duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu, możliwe są również burze. Temperatura maksymalna sięgnie 25-27 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, powieje z północnego zachodu. W południe barometry wskażą 1009 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Mieszkańców Wrocławia czeka dzień pod znakiem dużego zachmurzenia z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 25-26 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, będzie wiał z północnego zachodu. W południe barometry pokażą 1005 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Dzień w Krakowie zapowiada się pogody i upalny. Dopiero wieczorem prognozuje się wzrost zachmurzenia oraz przelotne opady deszczu i burze. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 30-31 st. C. Wiatr powieje słaby, zmienny. W południe ciśnienie osiągnie 991 hPa.

Warunki drogowe we wtorek
Warunki drogowe we wtorektvnmeteo.pl

Autor:anw//rzw

Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości