Alerty IMGW - przymrozki. Niebezpieczna pogoda na południu Polski

Autor:
kw,
anw,
ps,
dd
Źródło:
IMGW
Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

IMGW ostrzega przed przymrozkami. Miejscami temperatura przy gruncie może sięgać -5 stopni Celsjusza. Sprawdź, gdzie aura da się we znaki.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia.

Alerty IMGW: przymrozki

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami wydano dla całych obszarów województw: podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego, południowej połowy woj. lubelskiego, a także powiatów radomskiego i pajęczańskiego w woj. łódzkim, powiatów lipskiego i zwoleńskiego w woj. mazowieckim oraz powiatów: kłodzkiego, wałbrzyskiego, Wałbrzych, kamiennogórskiego, karkonoskiego, Jelenia Góra, lwóweckiego, lubańskiego w woj. dolnośląskim.

Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -1 stopnia Celsjusza, a przy gruncie do -5 st. C. Alerty będą ważne do godz. 7-8 w środę.

Ostrzeżenia meteorologicznetvnmeteo.pl za IMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zagrożenia zimoweRządowe Centrum Bezpieczeństwa

Autor:kw, anw, ps, dd

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock

Pozostałe wiadomości