TVN Meteo | Pogoda

Alerty IMGW - oblodzenia. Gdzie pogoda będzie niebezpieczna

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
kw,ps//rzw
Źródło:
IMGW
Prognoza pogody na niedzielę
Prognoza pogody na niedzielętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 22.11

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Niebezpieczeństwo mają stanowić oblodzenia. Sprawdź, gdzie pogoda może być niebezpieczna.

Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne.

Alerty IMGW - oblodzenia

IMGW wydał alerty pierwszego stopnia przed oblodzeniem w województwach:

- śląskim, w powiatach: żywieckim, bielskim, Bielsko-Biała, cieszyńskim, gdzie ważne będą do godziny 9 we wtorek;

- małopolskim, w powiatach: tatrzańskim, nowotarskim, suskim, nowosądeckim, gorlickim, gdzie ważne będą do godziny 9 we wtorek.

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna spadnie od -3 do zera stopni Celsjusza, a temperatura przy gruncie może spaść od -4 do -1 st. C.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWIMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Jak powstaje "szklanka" na drogachPAP

Autor:kw,ps//rzw

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: meteo

Pozostałe wiadomości