Najnowsze

Zgadniecie, kim jest nowy mieszkaniec wrocławskiego zoo? Mamy kilka wskazówek

Najnowsze

Nowy mieszkaniec wrocławskiego zoo
Nowy mieszkaniec wrocławskiego zoo

We wrocławskim zoo przyszło na świat niezwykłe zwierzę. Ogród na razie trzyma w tajemnicy, do jakiego należy gatunku, jednak podaje kilka wskazówek, które mogą pomóc w rozwiązaniu zagadki. Spróbujecie zgadnąć, jakie zwierzę przedstawi nam jutro zoo?

Stworzenie, które urodziło się ostatnio w zoo we Wrocławiu, budzi furorę w mediach społecznościowych. Młode już jest znane, mimo że jeszcze nikt nie wie, jakim jest zwierzęciem.

Wrocławski "cud"

Ogród zoologiczny trzyma w tajemnicy to, do jakiego gatunku należy maluch. Wiadomo jednak, że jego przyjście na świat nie obyło się bez problemów. Może także przez to pracownicy zoo nazywają maleństwo "cudem".

Po trudnym porodzie potrzebna była interwencja, żeby podtrzymać młode przy życiu. Akcja reanimacyjna trwała godzinę, jednak na szczęście wszystko się udało. Maluch już oddycha sam i wszystko z nim w porządku. Obecnie jest objęty okresem ochronnym i nie wiadomo jeszcze, kiedy zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć malca.

Choć wrocławski ogród zoologiczny nie chce na razie zdradzić, co to za zwierzę, jest kilka faktów które już mogą nam pomóc w rozwikłaniu zagadki.

Co wiemy?

Zwierzę, które przyszło na świat:

- jest nieduże (większe od szczura, ale mniejsze od krowy),

- należy do ssaków,

- jest trudne w chowie i hodowli,

- w zeszłym roku w ogrodach zoologicznych na świecie przyszło na świat tylko kilka osobników,

- występuje jedynie w 39 ogrodach zoologicznych na całym świecie (to ok. 4 proc.),

- rodzi się niepokryte sierścią, jednak nie wiadomo, czy później się ona pojawia,

- jego ulubioną przytulanką jest leniwiec, który jest w miarę płaski i puszysty, a także na tyle duży, że zwierzątko może się na nim położyć lub pod nim schować,

- nie wiadomo, czy pochodzi z tego samego kontynentu, co leniwiec, jednak obecnie zachowuje się do niego bardzo podobnie (cały czas śpi i je).

- wrocławskie zoo opublikowało na swoim Facebooku trzy zdjęcia, które mogą stanowić podpowiedź zagadki, do jakiego gatunku należy nowy malec.

Przychodzi Wam do głowy, co to może być? Przesyłajcie swoje pomysły na Kontakt 24 lub dodawajcie je w komentarzach pod artykułem.

Rozwiązanie zagadki poznamy w czwartek około godz. 11 na spotkaniu prasowym, organizowanym we wrocławskim zoo.

Autor: zupi/aw / Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości