Żeglarzy postraszy przelotny deszcz

Prognoza pogody dla żeglarzy, 24.09
Prognoza pogody dla żeglarzy, 24.09
Prognoza pogody dla żeglarzy, 24.09

Najlepszy wiatr czeka w sobotę żeglarzy w rejonie Łeby i Krynicy Morskiej. Równie mocno powieje na Mamrach oraz Śniardwach. Przeszkadzał będzie jedynie przelotnie padający deszcz.

Na otwartych wodach Bałtyku padało będzie w jego wschodniej o środkowej części. Na zachodzie będzie świeciło przez cały dzień słońce. Wiał będzie wiatr z zachodu o sile nie przekraczjącej 4 stopni w skali Beauforta.

Cieśniny Duńskie także skąpane będą w deszczu. Także tam będzie wiał zachodni wiatr, 3-4 stopnie w skali Beauforta.

Na wschodnich wodach przybrzeżnych - deszcz

W zachodniej części polskiego wybrzeża nie powinno padać. Przelotny deszcz pojawić się może w Ustce oraz w rejonie Zatoki Gdańskiej, Mierzei Wiślanej oraz Zatoki Puckiej. Od 15 st. C w Ustce, Łebie i Krynicy Morskiej do 17 st. C w Międzyzdrojach. Wiał będzie wiatr z zachodu. Najmocniej powieje w Krynicy, Łebie i Ustce, do 4 stopni w skali Beauforta.

Na Jeziorze Miedwie i Solińskim do 4 st. B.

Na Jeziorze Miedwie, w Polsce północno-zachodniej, żeglarze spodziewać się mogą słońca i niewielkiego zachmurzenia. Na termometrach pojawi się 18 st. C. Wiał będzie wiatr z zachodu o sile 1-3 stopni.

Podobne warunki do żeglowanie panować będą w Polsce południowo-wschodniej, na Jeziorze Solińskim.

W centralnej części Polski, na Zalewie Zegrzyńskim, 19 st. C, zachodni wiatr dący w żagle z siłą dochodzącą do 3 stopni w skali Beauforta.

Mazury deszczowe i ciepłe

Na jeziorach Mazurskich także będzie wiał zachodni wiatr. Termometry wskażą 18 st. C. Cieplej będzie jedynie nad Jeziorem Nidzkim. Pogoda nie będzie idealna. Przelotnie może popadać słaby deszcz. Na Mamarach i Śniardwach wiał będzie wiatr o sile 2-4 stopnie w skali Beauforta. Na Jeziorze Nidzkim i Tałtach, 2-3 stopnie w skali Beauforta.

Na Cykladach żeglarze sobie popływają

W okolicach Korfu oraz Saloników powieje słąbo (1-3 stopnie w skali Beauforta) z północnego wschodu. W Atenach, na Sporadach oraz na Cykladach wiał będzie północny wiatr (4-6 stopnie w skali Beauforta).

W chorwackim Splicie, w Dubrowniku oraz w Rijece powieje wiatr z pólnocnego wschodu, w Zadarze ze wschodu. Najsłabiej wiało będzie w Rijece, 1-2 stopnie w skali Beuforta. Na pozostałych wodach w tym rejonie, 2-3 stopnie w skali Beauforta.

Autor: usa//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości