Najnowsze

Wtorek z ulewami. Ponad 350 interwencji strażaków

Najnowsze

Ulewa nad Białymstokiem
Ulewa nad Białymstokiemtvn24
wideo 2/8

Wtorek przyniósł gwałtowne zjawiska pogodowe. Nad kilkoma regionami przeszły burze z silnym wiatrem i ulewnym deszczem. Strażacy odnotowali ponad 350 interwencji, najwięcej na Podkarpaciu.

- Straż pożarna minionej doby brała udział w 355 interwencjach związanych z wiatrem, burzami i opadami. Najwięcej akcji straż przeprowadziła na Podkarpaciu, Mazowszu i w Małopolsce - powiedział w środę rano rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, starszy brygadier Paweł Frątczak. Jak poinformował, 85 interwencji odnotowano na Podkarpaciu, 83 na Mazowszu i 51 w Małopolsce.

We wtorek dużo deszczu spadło też w Białymstoku. Na niektórych ulicach pojawiły się potoki wody, sprawiając utrudnienia kierowcom.

Jak powiedziała we wtorek w materiale wideo zamieszczonym na Twitterze szefowa wydziału Polityki Informacyjnej Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Anna Adamkiewicz, należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa w trakcie wichur, burz i gradobić.

- Przede wszystkim, jeżeli możemy, zostańmy w domu. W czasie burzy zawsze bezpieczniej jest w środku. Pamiętajmy też, żeby zabezpieczyć wszystkie przedmioty, które są na balkonach, na parapetach na podwórkach - różnego rodzaju doniczki, meble ogrodowe, które porwane przez wiatr, mogą nas ranić - podkreśliła Adamkiewicz.

Zadbajmy o zwierzęta

Kiedy pogoda robi się niebezpieczna, warto pamiętać też o naszych pupilach.

- Zadbajmy o zwierzęta, które są pod nasza opieką. Jeżeli na przykład mamy psa, który mieszka na stałe w budzie, upewnijmy się, że jest bezpieczny. Pamiętajmy też o tym, żeby nie chować się pod drzewami i nie parkować pod nimi. Złamany konar może nas ranić, może uszkodzić samochód - wskazała. Jak dodała Adamkiewicz, warto upewnić się też, że nasi bliscy wiedzą o zagrożeniu i są bezpieczni.

Ulewa nad Białymstokiem
Ulewa nad Białymstokiemtvn24

Autor: dd/rp / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości