Wtorek pochmurny i deszczowy

Prognoza na dzień
Prognoza na dzień
Prognoza na dzień

We wtorek deszczowe chmury zawisną nad większością kraju. W niektórych miejscach, np. w Zakopanem, nie ma co liczyć na przejaśnienia.

We wtorek pochmurno będzie w centrum, a także, lokalnie, na wschodzie oraz na południu.

Polska północno-zachodnia będzie wyjątkowo pogodna, zza chmur wyjrzy tam sporo słońca. Temperatury będą oscylować wokół 17-19 st. C.

Pogoda nie dopisze w Polsce północno-wschodniej. Popada na Suwalszczyźnie, Warmii, Mazurach i Podlasiu. Najwięcej, bo 21 st. C, pokażą termometry w Białymstoku.

W centrum i na wschodzie kraju różnie. Słonecznie będzie w Łodzi i we Włocławku, całkowitego zachmurzenia powinni się natomiast spodziewać mieszkańcy Radomia i Lublina. Przelotne deszcze nawiedzą Warszawę i Białą Podlaską. Na termometrach od 18 st. C we Włocławku do 22 st. C w Lublinie.

Na ogół pogodnie zapowiada się wtorek w Polsce południowo-wschodniej, deszcz spadnie tylko w Piotrkowie Trubunalskim i w Częstochowie. 16-19 st. C - takie wartości pokażą termometry.

Na południu i południowym-wschodzie pochmurno. Na przebłyski słońca nie mają co liczyć m.in. mieszkańcy Zakopanego. Najwyższa temperatura, 21 st. C, będzie w Lublinie.

Wysoka wilgotność powietrza

Ciśnienie, które w południe w Warszawie wyniesie 1008 hPa, będzie się wahać. Wilgotność powietrza najwyższa będzie na południu i południowym-wschodzie, tam spodziewać się możemy nawet 90 proc. Biomet nie wpłynie na samopoczucie mieszkańców m.in. Pomorza Zachodniego, a niekorzystny będzie w Polsce wschodniej i południowej.

Prognoza dla meteopatów
Prognoza dla meteopatów

Autor: map//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości