W Ustce deszcz, w Splicie chmury

Prognoza pogody dla żeglarzy
Prognoza pogody dla żeglarzy
Prognoza pogody dla żeglarzy

We wtorek żeglujący po Bałtyku, Mazurach, u wybrzeży Chorwacji i Grecji północnej mogą zapomnieć o dobrej pogodzie. Nie będzie mocno wiało, do tego popada. Słoneczne będą tylko greckie wody na południu kraju.

Na Pomorzu Zachodnim będzie od 18-17 st. C, pochmurne niebo i wiatr wiejący z siłą do 3 st. w skali Beauforta. Podobnie będzie mieć się sytuacja pogodowa na przy zachodniej linii wybrzeza. Wyjątek stanowią porty w Ustce i Łebie - tam powieje mocniej, bo nawet do 5 st. w skali Beauforta. Na pełnych wodach Bałtyku należy spodziewać się zbliżonych warunków pogodowych, z wyjątkiem wschodniej części naszego morza, gdzie wiatr powieje z siłą jedynie do 2 st. w skali Beauforta.

Słonecznie południe

Chorwackie niebo również będzie pochmurne. Dodatkowo temperatury wyniosą tam od 20 do 21 st. C, a wiatr powieje z siłą do 5 st. w skali Beauforta. Jak na tamten teren, nie są to najlepsze warunki do żeglowania. Z kolei w północnej Grecji żeglarzy czekają burze, nie będą one jednak o silnym natężeniu, bo wiatr powieje z siłą do 5 st. w skali Beauforta.

Jedynie na południowych wodach Grecji będzie słonecznie, a wiatr będzie sprzyjał żeglowaniu.

Autor: xyz//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości