"W pogodzie totalny bałagan"

Tomasz Zubilewicz o pogodzie w najbliższych dniach (TVN24)
Tomasz Zubilewicz o pogodzie w najbliższych dniach (TVN24)
Tomasz Zubilewicz o pogodzie w najbliższych dniach (TVN24)

"Totalny bałagan" będzie charakteryzował pogodę w najbliższych dniach. Wyjątkowo niebezpiecznie jest już teraz, gdyż do Polski wkroczył front znad Niemiec z marznącymi deszczami. W środę utrzymają się opady, a w czwartek nastąpi nawrót zimy.

Czeka nas "niebezpieczna pogoda", twierdzi prezenter pogody Tomasz Zubilewicz.

Deszczowy front atmosferyczny, który w ciągu dnia przynosił kiepską pogodę w Niemczech, uaktywnił się i wkroczył do Polski, gdzie jest o wiele chłodniej. W efekcie czekają nas opady mokrego śniegu, deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu powodującego gołoledź. Warunki drogowe będą bardzo trudne.

Front przeszedł już nad Pomorzem Zachodnim, Kujawami, Wielkopolską, Ziemią Lubuską, Ziemią Łódzką, Dolnym Śląskiem i Śląskiem. Sunie w stronę centrum.

Chwyci mróz

W nocy oprócz opadów śniegu dokuczy mróz. Najsilniejszy będzie na wschodzie kraju. Tam termometry pokażą -6 i -7 st. C. W głębi kraju mróz będzie lżejszy, a na zachodzie temperatura już na plusie, do 3 st. c.

Wiatr i lokalne mgły

W najbliższych godzinach ma mocno wiać, szczególnie na Wybrzeżu, co spotęguje odczucie chłodu. Tam gdzie porywy będą słabsze wystąpią mgły, ograniczające widzialność.

Środa z deszczem

- Nad ranem wkroczy z zachodu ciepły front atmosferyczny, który przyniesie opady deszczu, jednak początkowo na wschodzie będzie bałagan totalny - przekonuje Tomasz Zubilewicz. Na drogach będzie ślisko z powodu wieczornych opadów śniegu.

Wciąż będzie mocno wiać, do 60 km/h i będziemy mieli do czynienia ze sporą różnicą temperatur między Polską wschodnią a zachodnią. W Suwałkach w dalszym ciągu będzie mroźno, do -3 st. C, a na zachodzie na plusie, do 6 st. C.

Wraca zima

- W czwartek będzie deszczowo, śnieżnie i wietrznie w całym kraju. Wydaje się, że na pięć dni wraca do Polski zima - mówi Zubilewicz.

Reporterzy 24 na tropie frontu

Zdjęcia zasypanej Polski dostajemy od Reporterów 24 na Kontakt24 i Kontakt Meteo. Czekamy na więcej!

Autor: mm/mj / Źródło: TVN Meteo, TVN24

Pozostałe wiadomości