Najnowsze

Upalnie w Grecji i Turcji, deszczowo i burzowo w Indonezji

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów europejskich
TVN MeteoPrognoza pogody dla kurortów europejskich

W europejskich kurortach dominować będzie słoneczna aura. Zdarzą się jednak i takie miejsca, w których spadnie deszcz. W Grecji, na Cyprze i w Turcji temperatura przekroczy 32 st. C. Turyści na wyspach Indonezji i nad Zatoką Meksykańską mogą spodziewać się burz.

Niebo nad Wyspami Kanaryjskimi będzie zachmurzone. Synoptycy prognozują od 24 st. C na Gran Canarii do 27 st. C na Teneryfie.

Bezchmurne portugalskie niebo

Na portugalskim wybrzeżu turyści mogą spodziewać się słonecznej pogody. Termometry wskażą od 23 st. C w Porto do 29 st. C w Vila Nova de Milfontes. Niebo nad hiszpańskimi kurortami będzie pokryte chmurami. Temperatura będzie się wahała od 25 st. C w Barcelonie do 27 st. C w pozostałych ośrodkach turystycznych.

Pochmurna aura we Francji

Meteorolodzy przewidują zróżnicowaną pogodę na Lazurowym Wybrzeżu. Deszcz prognozowany jest w Perpignan, pochmurna aura w Narbonne i w Montpellier. W pozostałych kurortach będzie słonecznie. Termometry wskażą od 26 st. C w Perpignan i Marsylii do 28 st. C w Nicei i Montpellier.

Zróżnicowana pogoda we Włoszech

Nad północnymi Włochami zawisną chmury, z których nie powinien spaść deszcz. Temperatura zawaha się od 23 st. C w Sassari do 32 st. C w Syrakuzach. Turyści przebywający w Chorwacji będą zadowoleni z aury. Meteorolodzy przewidują od 15 st. C na północy do 29 st. C w Makarskiej.

Upalna Grecja, Turcja i Cypr

Kolejny dzień z upalną temperaturą prognozowany jest w Grecji. Termometry wskażą od 31 st. C na Rodos do 36 st. C w Salonikach. Na Cyprze aura będzie podobna. Synoptycy prognozują od 32 st. C do 34 st. C. W Turcji plaże zapełnią amatorzy opalania. Synoptycy prognozują od 32 st. C w Bodrum do 36 st. C w pozostałych kurortach.

Do 42 st. C w Izraelu

W Izraelu prognozowane jest bezchmurne niebo. Termometry wskażą od 32 st. C w Hajfie do 42 st. C w Ejlacie. Turyści przebywający w Egipcie mogą się spodziewać typowej temperatury dla tego regionu i pory roku. Synoptycy prognozują od 32 st. C w Aleksandrii do 40 st. C w Hurgadzie. W Tunezji turyści będą zadowoleni z pogody. Meteorolodzy przewidują od 29 st. C w Tabarce do 33 st. C w Monastyrze.

Burzowa aura nad Zatoką Meksykańską

Kurorty nad Zatoką Meksykańską będą spowite chmurami burzowymi. Nie powinno zagrzmieć jedynie na Dominikanie. Termometry wskażą od 31 st. C w Caracas do 34 st. C w Puerto Plata. Wczasowicze, którzy wypoczywają na Malediwach mogą spodziewać się deszczowej aury. Temperatura wyniesie 30 st. C. Deszczowo-burzowa pogoda prognozowana jest również na głównych wyspach Indonezji. Temperatura zawaha się od 29 st. C na Bali do 32 st. C na Jawie.

Prognoza pogody dla kurortów światowych
Prognoza pogody dla kurortów światowychTVN Meteo

Autor: mab//rzw / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości