Najnowsze

Ulewy przyniosły powódź. Woda porwała samochody

Najnowsze


Intensywne opady deszczu sprawiły, że ulice w północnych i centralnych regionach Jordanii zmieniły się w rzeki. Podtopionych zostało wiele domów, a wraz z wodą płynęły samochody.

Ulewny deszcz zalał wiele ulic i budynków. Jak poinformowały służby, nikt nie odniósł obrażeń, nie ma też doniesień o ofiarach.

Woda niosła samochody

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania, na których widać samochody spływające z wodą w Az-Zarka, mieście położonym w północnej części Jordanii.

Mohammad Bani Issa, mieszkaniec Dajr Abi Sa’id, powiedział w rozmowie The Jordan Times, że nigdy nie widział takiej ilości wody płynącej w pobliżu jego domu. - Kilka osób utknęło w samochodach, tonęli, ale obrona cywilna ich uratowała - dodał.

- Padać zaczęło wczesnym wieczorem. Później zobaczyliśmy samochody, pickupy, a nawet wielkie ciężarówki dryfujące w wodach powodziowych - relacjonował Bani Issa.

Ze względu na wysoki stan wody i osuwiska w Irbid, Dolinie Jordanu, Az-Zarka i Madaba niektóre drogi były zablokowane.

Będzie spokojniej

Jordański Departament Meteorologiczny (JMD) poinformował, że ta trudna sytuacja pogodowa potrwa do soboty. W ciągu dnia intensywnie będzie jeszcze padać w południowych i wschodnich regionach.

Największe opady odnotowano w czwartek w regionach Samma i Baqoura Irbid, gdzie w ciągu dziewięciu godzin spadło nawet 50 litrów na metr kwadratowych deszczu. Są to jedynie wstępne szacunki.

Autor: anw/aw / Źródło: Reuters, The Jordan Times

Pozostałe wiadomości