Najnowsze

Ulewy, burze i gradobicia. Wasze pogodowe relacje

Najnowsze

[object Object]
Gradobicie na MazowszuKontakt 24
wideo 2/4

Poniedziałek upływał pod znakiem burz w części kraju. Na Mazowszu spadł grad wielkości piłek do ping-ponga. Na Kontakt 24 otrzymujemy Wasze pogodowe relacje.

Poniedziałek przyniósł niespokojną aurę. Grzmi między innymi na Mazowszu, Dolnym Śląsku, Warmii i Mazurach, Opolszczyźnie. Burzom towarzyszą opady deszczu o sumie 10-20 litrów na metr kwadratowy oraz porywy wiatru dochodzące do 60-80 kilometrów na godzinę.

Gradobicie i interwencje na Mazowszu

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia i nagrania nawałnicy, która przeszła przez Pruszków, Brwinów, Ożarów Mazowiecki i Piastów, miasta położone w województwie mazowieckim.

"Grad wielkości piłek do ping ponga" - napisał Reporter 24 o nicku "tkrasniewski".

"Nad Żbikowem (dzielnica Pruszkowa) zebrały się chmury, które dały bardzo silne opady deszczu i gradu. Kawałki lodu są duże, a do tego nadal grzmi. Liście połamane, wyrwane z drzew, a trawniki i balkony zasypane lodem. Sytuacja zdaje się teraz uspokajać" - napisał inny Reporter 24.

- Od godziny 19 w Warszawie mieliśmy około 160 zgłoszeń w związku z burzami - powiedział w poniedziałek wieczorem Michał Konopka ze stołecznej straży pożarnej. Jak wyjaśnił, w Warszawie straż nie odnotowała większych zdarzeń, a zgłoszenia dotyczyły głównie zalanych dróg, piwnic oraz połamanych drzew. - Nikt nie został ranny - dodał strażak.

Z kolei ZTM informuje, że ze względu na intensywne opady deszczu występują utrudnienia w kursowaniu autobusów w Ursusie, których trasy przebiegają tunelami w ciągach ulic Cierlicka, Cegielniana i Sympatyczna oraz al. 4 Czerwca 1989 roku. Autobusy kierowane są na objazdy.

Również z powodu burz występują utrudnienia w kursowaniu pociągów Warszawskiej Kolei Dojazdowej na odcinkach Grodzisk Mazowiecki Radońska - Podkowa Leśna Główna oraz Podkowa Leśna Główna - Komorów. ZTM informuje, że od godz. 18 do odwołania zostaje wprowadzone honorowanie wszystkich rodzajów biletów WKD w pociągach Kolei Mazowieckich na odcinku Warszawa Śródmieście - Grodzisk Mazowiecki.

IMGW ostrzega przed burzami z gradem w kilku województwach.

Wasze pogodowe relacje:

Autor: anw / Źródło: Kontakt 24, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości