Najnowsze

Tornada, wichury i powodzie. Co najmniej pięć ofiar śmiertelnych Izajasza

Najnowsze


Izajasz, który obecnie klasyfikowany jest jako burza posttropikalna, był przyczyną śmierci co najmniej pięciu osób. Żywioł przeszedł przez Stany Zjednoczone, a teraz znajduje się nad Kanadą.

Co najmniej pięć osób zginęło w wyniku gwałtownej pogody spowodowanej nadejściem Izajasza. Troje z nich - kobieta i jej dwoje dzieci - zginęło na kempingu w Karolinie Północnej, kilka godzin po zejściu żywiołu na ląd. Ich ciała odnaleziono we wtorek.

Kolejną z ofiar jest kierowca podróżujący po Mechanicsville, na którego auto zawaliło się duże drzewa. Jak podało biuro szeryfa hrabstwa St. Mary's, kierowcy nie udało się od razu zidentyfikować. Do podobnego wypadku doszło w nowojorskiej dzielnicy Queens.

Tornada

Pojawiły się doniesienia o tornadach, które przeszły przez Cape May, Marmora i Long Beach Island, a także w Dover w Daleware.

- Nie ma prądu, prawie wszystkie moje drzewa są połamane, woda się wlewa przez wszystkie okna - mówiła mieszkanka Bear w Daleware, która widziała, jak tornado dewastuje podwórko.

Ostrzeżenia przed tornadami wydane zostały dla Nowego Jorku, znacznej części New Jersey, Massachusetts i części Nowej Anglii.

Zniszczony kemping

Jak podają firmy elektryczne, na obszarze od Nowego Jorku po Karolinę Północną ponad 2,8 miliona odbiorców zostało bez prądu.

Izajasz, który przez krótki czas był huraganem pierwszej kategorii, zszedł na ląd w poniedziałek wieczorem w Karolinie Północnej. Jak twierdzą mieszkańcy północnych części stanu, kilka godzin później lokalny kemping zmienił się w gruzowisko.

- To wygląda jak nieprawdziwe. Jak coś, co ogląda się w telewizji. Nic tam nie ma - mówił szeryf hrabstwa Bertie John Holley. Jak dodał, mnóstwo pojazdów jest poprzewracanych, kilka leży na innych.

Intensywne opady deszczu nawiedziły natomiast stan Maryland. W mieście Elkton wody powodziowe zalały ulice i zatopiły samochody.

W głąb lądu

Według amerykańskiego Narodowego Centrum Huraganów, w środę rano burza znajdowała się około 110 kilometrów na południowy zachód od Quebec w Kanadzie i niosła ze sobą porywy wiatru o prędkości ponad 65 kilometrów na godzinę.

Prognozowana trasa cyklonu posttropikalnego Izajasz (NHC)NHC

Autor: kw/aw / Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości