Najnowsze

Słoneczny dzień po burzowej nocy

Najnowsze

Prognoza na sobotę, 16.07
Prognoza na sobotę, 16.07

Nareszcie doczekaliśmy się ładnego dnia. Po ostatnich burzach dręczących kraj, Polacy mają okazję wypocząć w weekend w promieniach słońca. Niestety, najmniej zaznają go plażowicze nad Bałtykiem i spędzający sobotę na Mazurach.

Na przeważającym obszarze kraju w sobotę będzie pogodnie, miejscami słonecznie. Słabe przelotne opady deszczu możliwe w województwach północnych. Temperatura maksymalna od 19 st. C w rejonie Zatoki Gdańskiej do 25 st. na Podkarpaciu.

Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu okresami silniejszy z kierunków zachodnich. Ciśnienie lekko spadnie - w południe w Warszawie 1001 hPa.

Najcieplej będzie na południowym-wschodzie. Termometry w Rzeszowie wskażą 25 st. C, w w Lublinie 24 a w Krakowie 23. Mieszkańcy tych regionów kraju spodziewać mogą się sporo słońca, choć na bezchmurne niebo nie ma wielkich szans. Nieco mocniej niebo zachmurzy się jedynie w Lublinie.

Niewiele chłodniej w Polsce południowo-zachodniej. We Wrocławiu24 st. C, w Zielonej górze i Łodzi o jedną kreskę mniej, a w Katowicach 22 st. Zachmurzenie niewielkie na całym obszarze.

Podobne warunki w Wielkopolsce, Kujawach i Zachodniopomorskiem. W Poznaniu i Szczecinie termometry wskażą 23 kreski, w Gorzowie Wielkopolskim 24. Tam również Słońce z rzadka tylko skryje się za chmurami.

Najgorsze warunki pogodowe w Polsce północno wschodniej. W Suwałkach na termometrach jedynie 21 st. C. Jeszcze chłodniej w Olsztynie, 20 st. i Trójmieście - tylko 19 st. Na Podlasiu, Warmii, Mazurach i Pomorzu może także popadać.

Drogi - uwaga na północnym-wschodzie

Wszystkich wybierających się w weekend do Trójmiasta, na Mazury lub Suwalszczyznę, przestrzegamy - w ciągu dnia może spaść deszcz, który ograniczy widoczność i pogorszy warunki drogowe.

W pozostałych częściach kraju szosy suche i dobra widoczność.

Biomet

Na północy i południowym-wschodzie wysoka wilgotność względna - przekroczy tam 80 proc. Im dalej na południowy-zachód tym będzie niższa. Na Dolnym Śląsku już tylko 50-procentowa.

Na przeważającym obszarze kraju odczuwać będziemy komfort termiczny. Jedynie na północy możemy poczuć chłód.

Niekorzystny biomet panował będzie tylko w rejonach większego zachmurzenia - a więc na północnym-wschodzie i wschodzie. W centrum, Małopolsce, na Śląsku i w Zachodniopomorskiem biomet neutralny, a na Dolnym Śląsku korzystny.

Biomet, 16.07
Biomet, 16.07

Autor: //ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości