Najnowsze

Silne burze z gradem mogą narobić nocą kolejnych szkód

Najnowsze

Prognopza pogody na noc
TVN MeteoPrognopza pogody na noc

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców wielu województw przed gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi. Obowiązują alerty drugiego stopnia.

Alert drugiego stopnia mówi o wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Gdzie obowiązują?

W woj. warmińsko-mazurskim alert drugiego stopnia przed burzami z gradem obowiązuje do wtorku do północy. Ostrzega się przed intensywnym deszczem (20-40 l/mkw.), lokalnie dochodzącym do 50 l/mkw. wody oraz porywistym wiatrem do 90 km/h.

W woj. mazowieckim przestrzega się przed silnymi burzami z gradem, które mogą pojawić się do niedzieli do godziny 23. Ostrzeżenie drugiego stopnia informuje, że może spaść od 30-45 l/mkw. do 60 l/mkw. wody i wiać z prędkością do 90 km/h.

W woj. lubelskim alert przed silnymi burzami z gradem ma drugi stopień i przewiduje wystąpienie ulewnego deszczu od 20-35 l/mkw. do 50 l/mkw. oraz porywistego wiatru do 90 km/h. Ostrzeżenie jest ważne do poniedziałku do godziny 2.

W woj. podlaskim ostrzeżenia mają drugi stopień. Alarmuje się przed silnymi burzami z ulewnym deszczem do 50 l/mkw. wody i porywami wiatru do 90 km/h. Niewykluczone lokalne gradobicia. Mogą się pojawić do poniedziałku do godziny 2 w nocy.

W woj. podkarpackim alert drugiego stopnia przed burzami z gradem obowiązuje do wtorku do godz. 2 w nocy. Ostrzega się przed intensywnym deszczem (20-40 l/mkw.), lokalnie dochodzącym do 50 l/mkw. wody oraz porywistym wiatrem do 90 km/h.

Autor: AD,msb/jap / Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: TVN Meteo/IMGW

Pozostałe wiadomości