Najnowsze

Prognoza pogody na niedzielę: Mróz nie odpuści. Będzie pochmurno i śnieżnie

Najnowsze

Prognoza pogody na niedzielę
Prognoza pogody na niedzielę

Ze wschodu na zachód przez Polskę przewędruje dziś front atmosferyczny. Przyniesie opady śniegu, w pierwszej części dnia na wschodzie i południowym wschodzie, potem w centrum i na zachodzie. Będzie mroźno w całym kraju, od -6 st. C w Suwałkach do -2 st. C w Krakowie.

Prognoza pogody na niedzielę pokazuje, że nad niemalże całą Polską zawisną śnieżne chmury. Prószyć nie będzie jedynie na krańcach północnych Polski. W wielu miejscach, m.in. na Mazowszu, na Dolnym Śląsku i w Małopolsce, wystąpią przejaśnienia.

Jeśli chodzi o temperaturę - mroźno będzie wszędzie, bez wyjątku. Biegunem zimna okażą się Suwałki, gdzie w najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą -6 st. C. Tylko o jeden stopień Celsjusza cieplej będzie w Wielkopolsce. Mieszkańcy Krakowa doświadczą lekkiego, zaledwie dwustopniowego mrozu.

Powieje słabo i umiarkowanie.

Meteopaci pocierpią

Prognoza pogody na niedzielę jest jednoznaczna: meteopaci będą mieli na co narzekać. Wilgotność powietrza utrzyma się na wysokim poziomie 80-90 proc. Biomet nie dopisze. Wszyscy będziemy marznąć.

Prognoza pogody dla meteopatów
Prognoza pogody dla meteopatów

Autor: map,mm/mj/ja / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości