Prognoza pogody na dzisiaj: coraz chłodniej. Miejscami deszcz

Prognoza pogody na niedzielę
Prognoza pogody na niedzielę
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na niedzielę

W niedzielę termometry wskażą nie więcej niż 7 stopni Celsjusza. Odczujemy chłód. W wielu regionach możliwe są opady deszczu.

Koniec tygodnia nie będzie łaskawy dla mieszkańców regionów południowych i wschodnich. W niedzielę prognozuje się tam duże zachmurzenie i stopniowo zanikające opady deszczu. Spadnie do 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. Popada również na Pomorzu - do 1-5 l/mkw. W pozostałej części kraju niebo okaże się pochmurne, jednak można liczyć na przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. C na Pomorzu Zachodnim i Górnym Śląsku, przez 5 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na wschodzie. Wiatr, wiejący z kierunków zachodnich, będzie umiarkowany i dość silny - w porywach osiągnie prędkość do 50-60 km/h. Na Wybrzeżu może powiać do 70 km/h.

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność względna powietrza okaże się dość wysoka w całym kraju - na zachodzie i w centrum spadnie poniżej 80 procent, zaś w Beskidach przekroczy 90 proc. W całym kraju odczujemy chłód. W regionach południowo-wschodnich będzie również wilgotno, a na północy wietrznie. Na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim oraz w Małopolsce, na Ziemi Świętokrzyskiej, Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i południowym Podlasiu pogoda wpłynie na nasze samopoczucie niekorzystnie. W pozostałych regionach zaś biomet będzie neutralny.

Warunki biometeorologiczne w niedzielę
Warunki biometeorologiczne w niedzielęTVN Meteo

Prognoza pogody dla wybranych miast

WARSZAWA

Pochmurno z przejaśnieniami. Termometry wskażą maksymalnie 6 st. C. Zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie rośnie, około południa wyniesie 1005 hPa.

TRÓJMIASTO

Pochmurno, lecz pojawią się przejaśnienia. Mogą wystąpić słabe opady deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 5 st. C. Zachodni wiatr, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 70 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 1015 hPa, rośnie.

POZNAŃ

Pochmurno, lecz pojawią się przejaśnienia. Temperatura wzrośnie do 6 st. C. Zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny. W porywach osiągnie prędkość do 50 km/h. Ciśnienie rośnie, około południa ba barometrach zobaczymy 1007 hPa.

WROCŁAW

Będzie pochmurno, ale z rozpogodzeniami. Temperatura wzrośnie do 6 st. C. Zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr powieje z prędkością do 50 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 1005 hPa, rośnie.

KRAKÓW

Pochmurno. Okresami wystąpią opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 5 st. C. Zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny. W porywach osiągnie prędkość do 50 km/godz. Ciśnienie rośnie, około południa wyniesie 992 hPa.

Autor: ao,wd/map,aw / Źródło: TVN Meteo; źródło zdjęcia głównego: Flickr (CC BY 2.0)/ Kei Muratagawa

Pozostałe wiadomości