Najnowsze

Ponad pół tysiąca pługów i solarek walczy o czarne drogi

Najnowsze

Warunki drogowe w ciągu dnia
Warunki drogowe w ciągu dnia

Na jezdniach zalega błoto pośniegowe. Jazdę utrudnia dodatkowo padający śnieg. Najlepsze warunki drogowe są na północy, tam jest najwięcej czarnych dróg.

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne. O dobre warunki drogowe dbają 522 solarki i pługosolarki -poinformowała po godzinie 12 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

ślisko za sprawą błota pośniegowego i opadów śniegu jest na terenie woj. lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, śląskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, lubuskiego.

Opady śniegu utrudniają teraz jazdę w całym kraju z wyjątkiem woj. lubelskiego, podkarpackiego, mazowieckiego i zachodniopomorskiego.

Trudne warunki do wieczora

Śnieg będzie utrudniał poruszanie się po drogach do późnych godzin wieczornych. Na północy kraju zmotoryzowani będą jeździć po zamarzniętym nocnym śniegu. Na pozostałym obszarze Polski spodziewamy się opadów świeżego śniegu. Nie powinno jednak przybyć więcej niż 2 cm białego puchu.

Uwaga na niekorzystny biomet, który dla kierowców wrażliwych na warunki pogodowe oznacza jedno: trudno będzie się skupić.

Autor: map,mm/mj/ja / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości