Najnowsze

Pogoda na 5 dni: w weekend nawet 35 stopni. Później wrócą burze, także gradowe

Najnowsze

Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)
Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com
wideo 2/21

Nadchodzący weekend upłynie pod znakiem upalnej i słonecznej aury. Jednak w kolejnych dniach należy spodziewać się powrotu wyładowań atmosferycznych. Burzom towarzyszyć mają intensywne opady, silne porywy wiatru, a miejscami również grad.

Sobota zapowiada się słonecznie. Temperatura maksymalna sięgnie od 27 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 33 st. C i 34 st. C na Ziemi Lubuskiej. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego wschodu i wschodu.

Nawet 35 stopni

Niedziela także przyniesie nam pełnię słońca. Temperatura maksymalna wyniesie od 29 st. C na Suwalszczyźnie do 34 st. C na Dolnym Śląsku i 35 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje z południowego wschodu.

Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)
Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com
Prognoza pogody na niedzielę i poniedziałektvnmeteo.pl

Pogoda w kolejnym tygodniu

W poniedziałek na wschodzie i w centrum będzie słonecznie. W pozostałej części kraju wystąpi zmienne zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu i burzami (którym towarzyszyły będą ulewne deszcze do 30 litrów wody na metr kwadratowy, porywy wiatru do 60-90 kilometrów na godzinę i miejscami także grad). Termometry pokażą maksymalnie od 30 st. C na Suwalszczyźnie do 34 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego wschodu.

We wtorek należy spodziewać się zmiennego zachmurzenia z przelotnymi opadami deszczu i burzami (z opadami do 10-30 l/mkw., porywami wiatru 60-90 km/h i lokalnie gradem). Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 27 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 31 st. C na Podkarpaciu. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Środa upłynie pod znakiem zmiennego zachmurzenia z przelotnymi opadami deszczu i burzami (do 30 l/mkw. opadu, porywami wiatru do 90 km/h i miejscami gradem). Temperatura maksymalna sięgnie od 23 st. C na Pomorzu do 30 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, wiatr ze zmiennych kierunków.

Prognozowane opady w ciągu najbliższych dni (Ventusky.com)
Prognozowane opady w ciągu najbliższych dni (Ventusky.com)Ventusky.com
Prognoza pogody na wtorek i środętvnmeteo.pl

Autor: kw/dd / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/ventusky.com

Pozostałe wiadomości