Najnowsze

Pogoda na 5 dni: na chwilę odpoczniemy od burz

Najnowsze

[object Object]
Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni (Ventusky.com)tvnmeteo.pl
wideo 2/9

Przed nami chwilowa zmiana pogody. Wraz ze spadkiem temperatury gwałtowne zjawiska ustąpią i pojawi się więcej słońca. Wkrótce jednak znów zacznie robić się gorąco i wrócą burze.

Na niedzielę synoptycy prognozują małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura wyniesie maksymalnie od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, przeważnie północno-wschodni.

Będą pogodne miejsca

W poniedziałek na Podkarpaciu pojawi się przelotny deszcz. Poza tym zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Termometry pokażą od 19 st. C na Podlasiu do 24 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, z kierunku północno-wschodniego.

Wtorek na wschodzie kraju zapowiada się z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Spadnie do 20 litrów wody na metr kwadratowy, a wiatr w porywach rozpędzi się do 80 kilometrów na godzinę. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com)
Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com

Znów burzowo

W środę na zachodzie czeka nas małe i umiarkowane zachmurzenie. Poza tym przelotnie popada i zagrzmi. Przewidywana wysokość opadów wyniesie do 20 l/mkw., a porywy wiatru do 80 km/h. Na termometrach zobaczymy od 25 st. C na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Podkarpaciu. Będzie wiać słaby i umiarkowany, północno-wschodni wiatr.

Czwartek na Pomorzu upłynie z pogodnym niebem. W pozostałych regionach wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Spadnie do 20 l/mkw., a w porywach wiatr powieje z prędkością do 80 km/h. Temperatura wyniesie od 26 st. C na Dolnym Śląsku do 28 st. C na Podlasiu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nadciągnie ze wschodu.

Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni (Ventusky.com)
Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni (Ventusky.com)tvnmeteo.pl

Autor: ps/dd / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/Ventusky

Pozostałe wiadomości