Najnowsze

Podtopienia, połamane drzewa, gradobicia. Relacje z burzowej środy

Najnowsze

[object Object]
Burzowa środaKontakt 24
wideo 2/9

W środę przez niektóre regiony Polski przeszły silne burze. Padał intensywny deszcz, a miejscami wyładowaniom towarzyszyły także opady gradu. Na Kontakt 24 dostaliśmy Wasze pogodowe relacje.

Jak poinformował w środę wieczorem rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku Łukasz Płusa, do godziny 19 strażacy odnotowali 40 interwencji w związku ze zdarzeniami atmosferycznymi.

- Najwięcej zdarzeń było w powiecie kartuskim - 10, w Gdyni i powiecie wejherowskim po siedem, a w powiecie nowodworskim - sześć - mówił Płusa.

Dwanaście zdarzeń było związanych z wiatrołomami, a pozostałe interwencje dotyczyły pompowania wody z ulic, zalanych posesji, piwnic oraz garaży.

Grzmiało na Podkarpaciu

Na Podkarpaciu służby interweniowały 60 razy w związku z burzami, które przeszły w środę wieczorem nad regionem - poinformował dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie Wojciech Czanerle. Dodał, że najczęściej strażacy wyjeżdżali do usuwania z ulic połamanych gałęzi i konarów oraz udrażniania rowów.

- Poważniejsze interwencje zanotowano w gminie Bircza i Sanok. Tam uszkodzone zostały poszycia dachowe po opadach gradu. Nie doszło do zerwania dachów, są to prawdopodobnie lekkie uszkodzenia poszyć dachowych. Łącznie w tych dwóch gminach odnotowano 20 takich interwencji, po 10 w każdej z nich - powiedział dyżurny WCZK.

W czasie burz, które przeszły nad regionem, nikt nie został ranny. Czanerle podkreślił, że front burzowy minął już Podkarpacie i przesunął się nad Ukrainę.

Niebezpiecznie też na Pomorzu Zachodnim

Ulice, garaże i piwnice pod wodą to skutki ulew, które przechodziły nad Szczecinem w środę oraz w nocy ze środy na czwartek. W całym województwie zachodniopomorskim strażacy w związku z pogodą interweniowali ponad 400 razy.

Czytaj więcej o sytuacji w Szczecinie i Zachodniopomorskiem.

Pogodowe relacje

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy Wasze relacje z burzowej środy.

JEŚLI WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO, PODZIEL SIĘ SWOJĄ RELACJĄ NA KONTAKT 24

Autor: kw / Źródło: PAP, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości