Plażowicze ratują stado delfinów

Na brazylijską plażę morze wyrzuciło 30 delfinów

W internecie rekordy popularności bije nagranie ratowania stada delfinów. Film został nakręcony przez niemieckiego turystę na plaży w Brazylii i umieszczony w sieci parę dni temu.

Film pokazuje stado trzydziestu delfinów, wyrzuconych na brzeg w Arraial do Cabo, około stu siedemdziesięciu kilometrów na wschód od Rio de Janeiro.

Do ratowania ssaków, które na plażę zepchnął występujący w tym rejonie silny prąd, przystąpiła miejscowa ludność, której z pomocą pospieszyli turyści. Niezwykły film nakręcił jeden z turystów, Niemiec Gerd Traue.

Ochotnicy zdołali uratować wszystkie delfiny. Tylko na youtube'ie nagranie w ciągu kilku dni zostało obejrzane ponad 900 tysięcy razy.

Ludzie z delfinami

W powszechnym przekonaniu to delfiny ratują ludzi i istnieją nawet relacje potwierdzające takie zachowania tych morskich ssaków, ale najczęściej jest jednak odwrotnie: to ludzie ratują delfiny. Według naukowców, przyczyną wyrzucania ich na brzeg są zazwyczaj silne prądy oraz sygnały z echosond i sonarów, zakłócające zmysł echolokacji waleni.

Autor: mj/rs / Źródło: APTN, tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości