Wydawać by się mogło, że masaż, gdzie oliwkę zastępuje ciepły płynny miód, to sama przyjemność. Nie jest to do końca prawda. - Może powodować lekkie obrzęki i zaczerwienienia - wyjaśniała Ewa Lipińska, kosmetolog wykonująca masaż miodem. Prawdą jest natomiast, że wspomaga oczyszczenie skóry, przyspiesza przemianę materii, krążenie limfy oraz krwi, usuwa toksyny, poprawia elastyczność skóry i ją wygładza oraz pomaga redukować cellulit.
TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?
Masaż miodem wspomaga oczyszczenie skóry usuwając zrogowaciały naskórek, przyspiesza przemianę materii, krążenie limfy i krwi, wzmacnia naczynia krwionośne, usuwa toksyny, poprawia elastyczność skóry i wygładza ją oraz pomaga redukować cellulit. Jednym słowem: cudo! Problem w tym, że bywa nieprzyjemny.
Kolor prawdę powie
- Rozgrzany miód wylewam np. na plecy i następnie dłonią dotykam obszaru zabiegowego i energicznym ruchem odrywam. Do czasu, aż miód nie stanie się biały - wyjaśniła. - Jeśli w organizmie człowieka jest dużo toksyn, może to spowodować zmianę koloru miodu - dodała Lipińska.
Dodatkowo dość intensywne ruchy masażysty w drugiej fazie masażu powodują rozbicie tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. To właśnie tę część zabiegu, zwłaszcza na początku, wiele osób odbiera jako nieco bolesną. - Może powodować lekkie obrzęki i zaczerwienienia - przyznała kosmetolog.
Złoty i bogaty
Ale warto. - Miód ma działanie antyseptyczne i antybakteryjne, ma w swoim składzie kwas foliowy, dużo witamin, także z grupy B - wyjaśniała Ewa Lipińska, kosmetolog. - Jest dobry na nadciśnienie i bezsenność - dodała.
Każdy masaż poprzez pobudzenie krążenia krwi oraz limfy wspomaga uwalnianie się organizmu z toksyn. Różnica polega na tym, że skutkiem większości masaży jest pozbycie się złogów za pomocą organów wydalania. W masażu miodem proces wydalania toksyn odbywa się również poprzez skórę. Oczyszcza naskórek ze zrogowaciałych warstw przez co otwierają się pory i skóra lepiej oddycha.
Dla każdego
Na zabieg może zapisać się każdy - na przeszkodzie stoi tylko nietolerancja miodu i produktów pszczelich, ciąża, menstruacja, choroby nowotworowe, choroba miażdżycowa, żylaki oraz kruchość naczyń, a także otwarte rany oraz podwyższona temperatura.
Autor: stella/kka / Źródło: TVN Meteo Active
Źródło zdjęcia głównego: TVN Meteo Active