Monique. Kura, która przemierza świat

Instagram / voyagedyvinecKura Monique na Grenlandii

Zwierzęta potrafią przystosowywać się do nowych sytuacji. Także kura Monique, która podróżuje po całym świecie razem ze swoim towarzyszem globtrotterem.

Monique ma szansę przeżyć przygodę życia dzięki swojemu opiekunowi, którym jest 24-letni Francuz Guirec Soudee. Mężczyzna postanowił przepłynąć z nią cały świat. Spotkali się na Wyspach Kanaryjskich, skąd rozpoczęła się ich wspólna wyprawa.

Podróżują od 2014 roku

Guirec i Monique wyruszyli w podróż w maju 2014 roku. Wypłynęli z Wysp Kanaryjskich i udali się na wyspę Saint-Barthelemy na Karaibach. Następnie w sierpniu 2015 roku popłynęli do Arktyki. Obecnie znajdują się na Grenlandii.

Choć Monique żegluje razem z Guirecem, nie ma ona na łodzi zbyt dużo pracy. Poza byciem kompanem dla 24-latka, okazjonalnie znosi jajka. Większość czasu spędza jednak podziwiając piękne widoki z pokładu, gdy pogoda się pogarsza, Soudee chowa ją do klatki.

Chciał mieć towarzysza

Mężczyzna od początku planował wyruszenie w podróż ze zwierzęciem. Nie wiedział jednak, że będzie to kura.

- Myślałem o kocie, ale stwierdziłem, że opiekowanie się nim będzie wymagało zbyt dużo wysiłku - mówi Francuz. - Pomysł z kurą był idealny. Nie trzeba się nią za bardzo zajmować, a do tego znosi jajka. Niektórzy mówili, że to nie zadziała, bo kura będzie zbyt zestresowana i nie będzie chciała ich znosić - dodaje.

Monique jednak bardzo szybko przystosowała się do nowej sytuacji i znosi jajka bez najmniejszego problemu.

Niezwykła para podróżników z Grenlandii planuje popłynąć teraz do Cieśniny Beringa, oddzielającej Amerykę Północną od Azji. Stamtąd chcą udać się do miasta Nome na Alasce.

MONIQUE #voyagedyvinec #chicken #landscape #nature #animal #sailboat #groenland #stoked #winter

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika G U I R E C & M O N I Q U E (@voyagedyvinec) 5 Cze, 2016 o 9:00 PDT

#throwback #thecrew #voyagedyvinec #caribbean #stbarth #travel #explore #sailing

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika G U I R E C & M O N I Q U E (@voyagedyvinec) 20 Maj, 2016 o 6:30 PDT

Więź człowieka z kurą jest niezwykła. Czasem zdarza się, że na ogół wrogie sobie gatunki potrafią żyć ze sobą w zgodzie. Tak było także w przypadku tej trójki. Zobacz niezwykłą historię lwa, tygrysa i niedźwiedzia, które przyjaźnią się i żyją ze sobą od 15 lat.

Lew, tygrys i niedźwiedź przyjaźnią się od 15 lat
Lew, tygrys i niedźwiedź przyjaźnią się od 15 latNoah's Ark Animal Sanctuary

Autor: zupi/rp / Źródło: BBC, Instagram

Źródło zdjęcia głównego: Instagram / voyagedyvinec

Pozostałe wiadomości