Najnowsze

Lekarze zalecają ostrożność w opalaniu się po przejściu COVID-19 i zaszczepieniu

Najnowsze


Osoby, które przeszły COVID-19 i zaszczepiły się przeciw tej chorobie powinny początkowo ostrożnie korzystać ze słońca - wskazują włoscy dermatolodzy. Jak wyjaśniają, ich skóra może być bardziej narażona na jego działanie. Należy zaczynać opalać się stopniowo, stosując kremy ochronne - podkreślają.

W roku szczepień, prowadzoną we Włoszech kampanię w celu zapobiegania rakowi skóry, którą promuje klinika dermatologiczna Idi z Rzymu, rozszerzono również na kwestie związane z pandemią.

Dermatolodzy wyjaśniają, że stan skóry wynikający z zakażenia koronawirusem, lub zaszczepienia wymaga tego, by możliwie najbardziej ją chronić.

Osoby po infekcji i po szczepionce powinny odczekać kilka tygodni zanim zaczną się opalać i muszą robić to stopniowo, stosując oczywiście kremy ochronne - podkreślają lekarze, cytowani między innymi przez dziennik "Il Messaggero".

Objawy zakażenia na skórze

Jak zauważył dermatolog Luca Fania, zakażenie koronawirusem może objawiać się także na skórze, najczęściej w postaci tak zwanej pokrzywki, wysypki przypominającej odrę lub ospę, czy stanu podobnego do odmrożenia.

- Również po zaszczepieniu mogą wystąpić różne stany chorobowe skóry - dodał doktor Fania. Dlatego także z tego powodu tegoroczne lato powinno być wyjątkowe, a skóra szczególnie chroniona.

Autor: ps / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości