Najnowsze

Wybuch wulkanu Cumbre Vieja na La Palmie. Władze kupują nowe domy dla poszkodowanych

Najnowsze

Autor:
ps
Źródło:
PAP, europapress.es, tvnmeteo.pl
Lawa wpada do oceanu
Lawa wpada do oceanuReuters
wideo 2/9
Erupcja wulkanu na La Palmie

Władze Wysp Kanaryjskich kupują domy dla osób, które ucierpiały wskutek niedzielnego wybuchu wulkanu Cumbre Vieja na wyspie La Palma. Sfinalizowany został już zakup 73 obiektów. W rezultacie kataklizmu konieczna była ewakuacja kilku tysięcy osób.

W wyniku erupcji wulkanu Cumbre Vieja na kanaryjskiej wyspie La Palma od niedzieli zniszczeniu uległo około 200 domów. Musiało się ewakuować kilka tysięcy ludzi.

Jak poinformował w czwartek odpowiedzialny w rządzie Wysp Kanaryjskich za kwestie budownictwa i roboty publiczne Sebastian Franquis, w środę regionalne władze sfinalizowały zakup 73 obiektów mieszkalnych dla osób, które straciły dach nad głową. Według miejscowych mediów, chodzi o 44 domy w gminie Tazacorte i 29 w gminie Los Llanos de Aridane na wschodzie wyspy.

Łącznie władze chcą nabyć 280 obiektów - przekazał odpowiedzialny w rządzie za kwestie budownictwa i roboty publiczne Sebastian Franquis.

Deklaracje przedstawiciela kanaryjskiego rządu zbiegają się z czwartkową wizytą pary królewskiej na La Palmie. Król Filip VI i królowa Letycja spotkali się z częścią osób ewakuowanych wskutek erupcji wulkanu Cumbre Vieja. Zostały one tymczasowo zakwaterowane w obiektach należących do lokalnych gmin oraz Kościoła.

Czytaj więcej o zniszczeniach i stratach spowodowanych przez wybuch wulkanu Cumbre Vieja.

Autor:ps

Źródło: PAP, europapress.es, tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości