Najnowsze

Koronawirus na świecie. Ponad 100 tysięcy nowych przypadków

Najnowsze

[object Object]
Najważniejsze jest to, w jakiej fazie epidemii się znajdujemytvn24
wideo 2/21

Na całym świecie odnotowano około 5,8 miliona zakażeń koronawirusem. Sytuacja bardzo poważnie wygląda między innymi w Stanach Zjednoczonych, gdzie choroba COVID-19 dotknęła niemal 1,7 miliona osób. Zobacz, co jeszcze mówią statystyki.

Z pandemią COVID-19 zmaga się ponad 200 państw i terytoriów na świecie. W czwartek rano całkowita liczba zakażeń patogenem wynosiła niemal 5,8 miliona.

Według danych z portalu worldometers.info najwięcej zachorowań na COVID-19, chorobę wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2, odnotowano w Stanach Zjednoczonych. Zakaziło się tam ponad 1,7 miliona osób.

Na drugim miejscu pod tym względem znajduje się Brazylia, gdzie potwierdzono ponad 414 tysięcy przypadków. Kolejna w tej statystyce jest Rosja. Odnotowano tam ponad 370 tysięcy zakażeń.

Trendy w liczbie zakażonych

27 maja na całym świecie przybyło ponad 106 tysięcy nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

W maju liczba nowych przypadków ciągle się waha. Od 17 maja obserwowano tendencję wzrostową. Od 23 maja widoczny był spadek, a 26 maja liczba kolejnych zachorowań znów wzrosła.

Dane liczbowe aktualizowane są na bieżąco. Wykresy aktualizowane są raz dziennie.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem (tvnmeteotvnmeteo.pl za worldometers.info

Gdzie zmarło najwięcej osób

W wyniku zakażenia koronawirusem na świecie zmarło ponad 357 tysięcy osób. Najwięcej, bo ponad 102 tysiące zgonów, odnotowano w Stanach Zjednoczonych.

Na drugim miejscu pod względem łącznej liczby ofiar śmiertelnych znajduje się Wielka Brytania, gdzie na COVID-19 zmarło ponad 37 tysięcy osób. Na trzecim miejscu są Włochy, gdzie odnotowano 33 tysiące zgonów w konsekwencji zakażenia SARS-CoV-2.

27 maja odnotowano kolejny wzrost liczby kolejnych zgonów. Zmarło ponad pięć tysięcy osób.

Dzienny bilans ofiar śmiertelnych (tvnmeteotvnmeteo.pl za worldometers.info

Aktywne przypadki

Obecnie na całym świecie notuje się ponad 2,9 miliona tak zwanych aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem, czyli osób, które aktualnie zmagają się z chorobą.

U ponad 2,8 mln zakażonych choroba ma łagodny przebieg. Stanowi to 98 procent przypadków. Stan ponad 52 tysięcy osób, czyli dwóch procent pacjentów, jest poważny lub krytyczny.

Do tej pory wyzdrowiało prawie 2,5 miliona osób. 27 maja liczba kolejnych osób, które wyszły z choroby, wyniosła ponad 66 tysięcy.

Aktywne przypadki (tvnmeteo.pl za worldometers.info)tvnmeteo.pl za worldometers.info
Nowe przypadki oraz wyzdrowienia (tvnmeteo.pl za worldometers.info)tvnmeteo.pl za worldometers.info

Autor: kw/aw / Źródło: worldometers.info

Pozostałe wiadomości