Najnowsze

Kolejne przypadki koronawirusa w Japonii. Jedna z osób nigdy nie była w Wuhanie

Najnowsze

"Stopień ryzyka będzie zmieniał się w zależności od ilości przypadków w Polsce"
"Stopień ryzyka będzie zmieniał się w zależności od ilości przypadków w Polsce"tvn24
wideo 2/19

W Japonii odnotowano przypadek nowego koronawirusa u mężczyzny, który nigdy nie był w chińskim mieście Wuhan. Obecnie na terenie tego kraju potwierdzono sześć przypadków koronawirusa.

Japonia potwierdziła dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem (2019-nCoV). Jak podała krajowa agencja Kyodo, jednym z nich jest mężczyzna, który nigdy nie był w mieście Wuhan - epicentrum koronawirusa. To pierwszy taki przypadek w Japonii.

CZYTAJ TAKŻE: OD UKRYWANEJ SZCZEPIONKI DO BILLA GATESA. DEZINFORMACJA WOKÓŁ KORONAWIRUSA

Mężczyzna to kierowca autokaru wycieczkowego. Jak powiedział japoński minister zdrowia, pracy i opieki społecznej Katsunobu Kato, 60-latek prowadził w styczniu autokar, którym poruszały się dwie grupy chińskich turystów z Wuhanu. Mężczyzna zauważył pierwsze objawy 14 stycznia, a 11 dni później zaczął być hospitalizowany.

Do tej pory w Japonii odnotowano łącznie sześć przypadków koronawirusa.

Podobne przypadki zarażenia między ludźmi odnotowały również Niemcy i Wietnam.

ZOBACZ INFOGRAFIKĘ W POWIĘKSZENIU

Koronawirus 2019-nCoV (Adam Ziemienowicz/PAP)Adam Ziemienowicz/PAP

Nowe przypadki w innych krajach

Liczba zakażeń koronawirusem stale rośnie. We wtorek poinformowano o pierwszym przypadku zakażenia w Niemczech. Kolejne odnotowano także w Tajlandii, a Kanada oficjalnie potwierdziła, że mężczyzna, u którego wstępnie zdiagnozowano wirusa, jest zakażony.

Według najnowszych informacji, liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła w Chinach do 106, a w samej prowincji Hubei do 100. Łączna liczba zakażonych osób na świecie wynosi 4520. Oznacza to, że w ciągu doby wzrosła o prawie dwa tysiące. Nie odnotowano żadnych zgonów poza Chinami.

Na świecie potwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem w kilkunastu krajach poza Chinami: w Tajlandii - 14 przypadków; Tajwanie, Australii - po 5; Singapurze, Malezji i Stanach Zjednoczonych, Japonii, Francji i Niemczech - po 4; Wietnamie i Korei Południowej - po 2; Nepalu, Kanadzie, Sri Lance i Kambodży - po 1.

Potwierdzone przypadki koronawirusa na świecie (tvnmeteo.pl)tvnmeteo.pl

Ognisko koronawirusa jest w 11-milionowym mieście Wuhan w prowincji Hubei w Chinach. Nowy koronawirus prawdopodobnie pojawił się pod koniec 2019 r. na targu owoców morza w mieście Wuhan (Chiny). Sprzedawano na nim nielegalnie dzikie zwierzęta. Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem odnotowano 1 grudnia 2019 roku. Objawy choroby to: gorączka, trudności w oddychaniu, a także nacieki w płucach.

Ogniskiem koronawirusa jest chińskie miasto Wuhan:

Autor: ps/aw / Źródło: PAP, Reuters

Pozostałe wiadomości