Informacje
 • Uszkodzone budynki, osuwiska.
  W Ekwadorze zatrzęsła się ziemia

  07-09-2018 09:20 Trzęsienie miało magnitudę 6,2

  Epicentrum trzęsienia znajdowało się w odległości 94 kilometrów na południe od miasta Ambato. Wstrząsy odczuwalne były w stolicy Ekwadoru - Quito.

  Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,2 wystąpiło w czwartek w centralnej części Ekwadoru - poinformowała amerykańska Służba Geologiczna (USGS).

  Odcięci od prądu

  Epicentrum znajdowało się w odległości 94 kilometrów na południe od miasta Ambato, a hipocentrum na głębokości 93,5 kilometrów.

  - Wstrząsy zerwały kable zasilające gospodarstwa domowe. Obszary Puertas Negras, Guano i Chunchi pozbawione zostały prądu - poinformował w oświadczeniu ekwadorski Sekretarz do spraw Zarządzania Ryzykiem. Dodał, że według doniesień doszło do niewielkich zniszczeń w domach i osunięć ziemi. Jedna osoba została ranna.

  Trzęsienie ziemi odczuwane w stolicy

  - Drżenie ziemi odczuwane było w stolicy oraz w przemysłowym portowym mieście Guayaquil, gdzie ludzie uciekali na ulicę - powiedział świadek w wywiadzie dla agencji informacyjnej Reuters.

  Ekwadorski Instytut Geologii stwierdził, że po trzęsieniu ziemi odnotowano pięć mniejszych wstrząsów wtórnych.Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....