Informacje
 • Świt jak z baśni. Tak wyglądał Londyn o poranku

  05-11-2020 15:43 Przywrócenie lockdownu

  Niebo w odcieniach fioletu odbijało się w Tamizie, a unosząca się gęsta mgła przykrywała charakterystyczne budowle. Tak wyglądał w Londynie świt pierwszego dnia jesiennego lockdownu, związanego z pandemią COVID-19.

  Kolejny lockdown obowiązuje w Anglii od północy w czwartek. Mieszkańcy mogą wychodzić z domów tylko w ściśle określonych przypadkach, takich jak nauka i praca (o ile ktoś nie może pracować z domu), wizyty lekarskie, zakup żywności oraz w innych sytuacjach niezbędnych do życia. 

  Zamknięte są wszystkie sklepy, z wyjątkiem tych sprzedających towary pierwszej potrzeby, a także punkty usługowe. Lokale gastronomiczne mogą działać tylko w systemie na wynos i z dostawą.

  Cisza, niebo jak z bajki i gęsta mgła

  Nagrania udostępnione przez Agencję Reutera pokazały czwartkowy poranek w Londynie ogarnięty wyjątkową ciszą. Widok na ulicach centrum miasta przypominał ten z kwietnia i maja podczas pierwszego zamknięcia, z o wiele mniejszą liczbą przechodniów i przejeżdżających samochodów, czy autobusów.

  Jeszcze więcej unikalności tego poranka dodały odcienie fioletu na niebie, odbijające się w wodach Tamizy, tworząc malownicze obrazki. Unosząca się mgła spowiła takie charakterystyczne budowle nad rzeką jak most Tower Bridge, czy wieżowiec The Shard.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...