Informacje
 • Spłonęło ponad 70 tysięcy hektarów. Największy pożar w historii Kolorado

  17-10-2020 20:24 Groźny Cameron Peak Fire

  Stan Kolorado mierzy się z największym pożarem w historii. Cameron Peak Fire doszczętnie zniszczył już ponad 70 tysięcy hektarów terenu. W innych częściach Stanów Zjednoczonych obowiązują ostrzeżenia przed zimowymi zagrożeniami.

  Cameron Peak Fire to największy pożar, jaki kiedykolwiek wybuchł w Kolorado. Dotychczas spalił ponad 70 tysięcy hektarów, a ponad 1,3 tysiąca strażaków walczy z żywiołem.

  Według biura szeryfa hrabstwa Larimer, w regionie wciąż trwają obowiązkowe ewakuacje. Zagrożenie stanowi nie tylko ogień, ale i gęste smugi dymu. Według prognoz niebawem zaczną się rozprzestrzeniać się na wschód w stronę stanów Nebraska i Kansas.

  Alarmy pożarowe obowiązują w 10 stanach, od Indiany po Kalifornię.

  Pogoda nie sprzyja gaszeniu ognia. Prognozy mówią o porywistym wietrze i bardzo niskiej wilgotności, które mogą spowodować, że sytuacja w Kolorado będzie bardzo poważna.

  Ostrzeżenia przed zimowymi warunkami

  Rzadko kiedy zdarza się, że oprócz alarmów dotyczących ryzyka pożarowego, obowiązują też ostrzeżenia o zimowej pogodzie. Synoptycy ostrzegają mieszkańców regionów od północnej Alabamy po części Nowej Anglii. Podmuchy wiatru w niektórych częściach Środkowego Zachodu mogą osiągnąć ponad 60 kilometrów na godzinę.

  Nadejście zimnego frontu niesie także ryzyko potencjalnych opadów śniegu. W niedzielę w niektórych częściach Wyoming i Montany spodziewane są opady do 15 centymetrów.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...