Informacje
 • Samochody utknęły w półtorametrowych zaspach gradu

  01-07-2019 19:27 Po załamaniu pogody w Meksyku

  Ulice meksykańskiej Guadalajary w niedzielę zostały przysypane prawie półtorametrową warstwą gradu. Uszkodzonych zostało kilkaset budynków.

  W ostatnich tygodniach mieszkańcy Meksyku mogli cieszyć się piękną, słoneczną pogodą. W nocy z soboty na niedzielę doszło do załamania pogody. Potężna burza, która przeszłą nad miastem Guadalajara w środkowej części kraju, spowodowała bardzo obfite opady gradu.

  Mieszkańcy w niedzielny poranek zobaczyli niesamowity widok. Miejscami spadło prawie półtora metra gradu. Na ulicach zrobiło się biało, kilkanaście samochodów ugrzęzło w gradowych zaspach. Niektóre budynki do połowy były przykryte grubą warstwą białej masy.

  200 uszkodzonych budynków

  - To tak, jakby ktoś wątpił w globalne ocieplenie - napisał na Twitterze Enrique Alfaro Ramirez, gubernator stanu Jalisco, którego Guadalajara jest stolicą.

  Przy usuwaniu gradu pomagała meksykańska armia. Ramirez poinformował w niedzielę, że nikt nie został ranny. Około 200 budynków zostało uszkodzonych.

  Jak przewidywał meteorolog CNN Michael Guy, strefa niskiego ciśnienia, rozciągająca się od południowej granicy Stanów Zjednoczonych po Meksyk, przyczyniła się do rozwoju burz wzdłuż granicy oddzielającej różne masy powietrza. - Kiedy burze się rozwinęły, wszystkie te czynniki nałożyły się na siebie i stąd ten ogromy opad gradu w Gualdajarze - powiedział Guy.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...