Informacje
 • Podczas patrolu natknęli się na pingwina. "Szedł środkiem drogi"

  17-08-2020 11:13 Spacerował po hrabstwie Nottinghamshire
  Skomplikowane relacje pingwinów Foto: Broxtowe North Police | Video:  

  Pingwin Humboldta wałęsał się nad ranem po wsi Strelley położonej w hrabstwie Nottinghamshire w Wielkiej Brytanii. Ptaka zauważyli podczas rutynowego patrolu funkcjonariusze policji.

  Po-Po, bo takie imię otrzymał pingwin, uciekł z zagrody we wsi Strelley w hrabstwie Nottinghamshire. Ptak spacerował po okolicy wcześnie rano w niedzielę.

  "Widzieliśmy kilka bardzo interesujących rzeczy podczas patrolu, ale pingwin idący środkiem drogi jest jednym z dziwniejszych znalezisk, na jakie się natknęliśmy" - napisał na Facebooku komendant policji w Nottinghamshire Gareth Philp. "Nazwaliśmy go Po-Po. Pozował z nami do zdjęć i był bardzo przyjacielski" - dodał. Ptaka do domu odeskortowali policjanci.

  Inspektor policji w Nottinghamshire Gordon Fenwick powiedział, że funkcjonariusze zostali przeszkoleni, aby radzić sobie z różnymi incydentami o złożonych wymaganiach. Ponadto jest zadowolony, że pingwin szczęśliwie wrócił do właściciela.

  Biologia gatunku

  Pingwin Humboldta (Spheniscus humboldti) to gatunek średniej wielkości ptaka z rodziny pingwinów (Spheniscidae) z potężnym, czarnym dziobem. Jego głowa jest czarna, z wąskimi i białymi brwiami schodzącymi na boki szyi i łączącymi się poniżej gardła. Szeroki, czarny pas ciągnie się od górnej części piersi przez boki ku nogom, natomiast spód ciała jest biały. Wierzch ciała pingwina ma kolor czarny. Pingwiny pochodzą z Ameryki Południowej, a ich nazwa nawiązuje do niemieckiego podróżnika i przyrodnika Alexandra von Humboldta.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...