Informacje
 • Dingo zaatakowały turystów.
  "Zwierzęta rzuciły się za nimi w pogoń"

  02-03-2019 08:30 Z obrażeniami trafili do szpitala
  W parku w RPA dwulatka zaatakował lampart Foto: Reuters | Video: Pixabay (CC0)

  Dziewięciolatek i jego mama zostali pogryzieni przez psy dingo na terenie Wielkiej Wyspy Piaszczystej na północnym wschodzie Queensland w Australii. Po ataku trafili do szpitala.

  Służby Ratunkowe Queensland dostały w czwartek zgłoszenie z miejscowości Eurong na Wielkiej Wyspie Piaszczystej, zwanej też Wyspą Fraser. Pomocy potrzebowali francuscy turyści - dziewięcioletni chłopiec i jego matka. Zostali pogryzieni przez australijskie dingo (łac. Canis dingo).

  Próbowali uciec do samochodu

  Jak powiedział Michael Augustus, rzecznik lokalnych służb ratunkowych, turyści wyszli z samochodu i od razu natknęli się na dingo. - Spanikowali i próbowali uciec do samochodu, ale zwierzęta rzuciły się za nimi w pogoń i ich zaatakowały - dodał.

  Chłopiec doznał poważnych obrażeń nóg oraz ma ślady pogryzienia na twarzy. Kobieta ma głębokie rany na nogach i rękach. Oboje w stabilnym stanie zostali zabrani śmigłowcem do Sunshine Coast University Hospital.

  Jak powiedział Brian Guthrie z LifeFlight Rescue, pozarządowej organizacji prowadzącej akcje ratownicze z wykorzystaniem śmigłowca, zwierzęta zaatakowały przez przypadek. - Jest nam bardzo przykro, że ci ludzie zostali zaatakowani. Jedyne, co możemy poradzić w tej sytuacji, to stosowanie się do wskazówek obsługi parku oraz znaków ostrzegawczych, które można tam znaleźć - dodał.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....