Informacje
 • Utrudnienia na większości dróg. Problemy gdańskiego lotniska

  17-01-2018 07:12 Będzie ślisko

  Na drogach jest i będzie ślisko

  Shutterstock

  We wtorek i w nocy z wtorku na środę sypał śnieg. Spowodował między innymi opóźnienia na gdańskim lotnisku. W środę na drogach pracuje ponad tysiąc maszyn do zimowego utrzymania. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega województwo lubelskie.

  Opady śniegu utrudniają ruch w Porcie Lotniczym w Gdańsku. Już o poranku we wtorek na Twitterze informowano, że silny wiatr i śnieg nie sprzyjają lotom.

  Na tablicy przylotów i odlotów we wtorkowy wieczór kilka samolotów było opóźnionych lub przekierowanych.

  Według prognozy lotniska śnieg ma padać do środowego poranka. Przyloty i odloty utrudniają nisko zawieszone chmury oraz widzialność ograniczona nawet do 1000 metrów.

  Utrudnienia na drogach

  O godzinie 7 rano w środę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że na sieci dróg krajowych pracuje 1065 pojazdów do zimowego utrzymania.

  Ze względu na zaleganie błota pośniegowego o tej godzinie utrudnienia występowały w województwach: łódzkim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim oraz w świętokrzyskim.

  Deszcz ze śniegiem lub deszcz stanowią problem na drogach większości kraju poza województwami: świętokrzyskim, opolskim oraz dolnośląskim.

  Również na środę synoptycy przewidują opady śniegu. W większości kraju popada jedynie okresami. Przeważnie spadnie do 1-3 centymetrów, ale znajdą się miejsca, gdzie dosypie nawet sześć centymetrów.

  Silnie wiało

   

  W nocy obowiązywały również ostrzeżenia meteorologiczne Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W Bieszczadach i Beskidzie Niskim niebezpieczny był silny wiatr, w niektórych województwach zaś opady marznące powodujące gołoledź.

  Rano IMGW wydał komunikat meteorologiczny dla województwa lubelskiego. We Włodawie obserwowano słabe, marznące opady mżawki. Jak prognozuje Instytut, w najbliższych godzinach opady o takim charakterze mogą wciąż występować na krańcach wschodnich i północno-wschodnich regionu.

  Taka sytuacja ma potrwać do godziny 10 w środę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • zima
  no niesamowite jest zima i sypie snieg !! szok ! cos niesamowitego...
  ~anonimgal /2018-01-16 23:12

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...