Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: przeważnie pogodnie, do 23 stopni

  24-05-2019 06:15 Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane
  Prognoza opadów na najbliższe godziny (Ventusky.com) Foto: Paul-SW4/flickr.com (CC BY 2.0) | Video: Ventusky.com

  Piątek w wielu regionach przyniesie poprawę pogody. Lokalnie mogą pojawiać się jeszcze zanikające opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie do 23 stopni Celsjusza.

  W ciągu dnia w województwach południowo-wschodnich na niebie pojawią się liczne chmury, ale opady deszczu będą stopniowo zanikać. Średnio wyniosą od 1 do 10 litrów na metr kwadratowy, lokalnie mogą jednak osiągnąć natężenie do 20 l/mkw. Poza tym zapanuje pogodna aura. Termometry pokażą maksymalnie od 16 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 23 st. C na Dolnym Śląsku. Z północnego zachodu powieje słabo i umiarkowanie.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność - przekraczającą 90 procent - odnotujemy na południowym wschodzie. Będzie zmniejszać się w kierunku północno-zachodnim. W regionach południowo-wschodnich odczujemy chłód, a w pozostałych - komfort termiczny. Niekorzystne warunki biometeo spodziewane są tylko na Podkarpaciu. W innych miejscach kraju pogoda nie będzie wpływać na nasze samopoczucie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Pogodnie. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą 19 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie spada, w południe jego wartość osiągnie 1013 hPa.

  KRAKÓW

  Wystąpią zanikające opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 18 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 983 hPa.

  POZNAŃ

  Pogodnie. Temperatura wzrośnie do 21 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 1004 hPa.

  WARSZAWA

  Zapowiada się na ogół pogodny dzień, ale niewykluczony jest też krótkotrwały słaby deszcz. Temperatura wyniesie maksymalnie 20 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 1000 hPa.

  WROCŁAW

  Pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 23 st. C. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe osiągnie 1000 hPa, spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...