Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  gwałtowne burze

  03-05-2018 06:52 Napłynie upalne powietrze
  Prognozowane opady na czwartek (Ventusky.com) Foto: Shutterstock | Video: Ventusky.com

  Będzie upalnie i burzowo. Możecie spodziewać się deszczu, a nawet gradu. Uważajcie też na porywisty wiatr.

  W czwartek tylko na krańcach wschodnich nie spodziewamy się opadów. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie będzie zmienne, pojawi się przelotny deszcz, a także zagrzmi. W burzach suma opadów dojdzie do 10-30 litrów na metr kwadratowy, a porywy wiatru mogą osiągać do 90 kilometrów na godzinę.

  Może spaść grad. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 32 st. C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z kierunków zmieniających się. Ciśnienie spada, w południe w Warszawie wyniesie 996 hektopaskali.

  Niekorzystny biomet

  Wilgotność powietrza będzie bardzo wysoka, bo wynosząca około 90 procent. Jedni odczują ciepło, drudzy - upał. Warunki biometeorologiczne nie dopiszą, co negatywnie wpłynie na samopoczucie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Popada przelotny deszcz i burza (10-20 l/mkw. opadu i porywy do 80 km/h). Temperatura wzrośnie do 24 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie spada - w Gdańsku w południe wyniesie 1009 hPa.

  KRAKÓW

  Przelotny deszcz i burza (10-30 l/mkw. opadu i porywy do 90 km/h). Może spaść grad. Temperatura maksymalna wyniesie 31 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie spada, w południe na barometrach zobaczymy 979 hPa.

  POZNAŃ

  Początkowo pogodnie, potem wystąpią przelotne opady deszczu. Może zagrzmieć (10-20 l/mkw. opadu i porywy wiatru do 80 km/h). Temperatura maksymalna wyniesie 23 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północy i północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe barometry wskażą 1000 hPa.

  WARSZAWA

  Rano zanikający deszcz, potem pogodnie. Po południu ponowny wzrost zachmurzenia. Wystąpią przelotne opady deszczu i burze (do 30 l/mkw. opadu, porywy wiatru do 90 km/h i grad). Temperatura maksymalna wyniesie 30 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie spada, w południe na barometrach zobaczmy 996 hPa.

  WROCŁAW

  Popada przelotny deszcz, może też zagrzmieć (10-20 l/mkw. opadu i porywy do 80 km/h). Temperatura wzrośnie do 22 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe odnotujemy 996 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...