Informacje
 • Prognoza pogody na 16 dni:
  upał skończy się na dobre

  11-08-2019 14:03 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego
  Prognoza pogody na 16 dni Foto: Shutterstock/tvnmeteo.pl | Video: tvnmeteo.pl

  Po gorącym początku tygodnia czeka nas stopniowe ochłodzenie.

  W poniedziałek nad Polską zetkną się dwie zupełnie różne masy powietrza: gorąca z południa i chłodniejsza z zachodu. Ta druga w następnych dniach będzie odgrywać główną rolę, spychając upalne powietrze poza granice naszego kraju. Zanim nastąpi spadek temperatury, jeszcze w poniedziałek do naszej części kontynentu będzie wdzierać się gorąca masa powietrza z północnej Afryki. Ten strumień ciepła dotrze do nas i przez Polskę będzie podążać dalej na północny wschód kontynentu. Z kolei po drugiej (zachodniej) stronie niżu znajdującego się nad Skandynawią płynie zdecydowanie chłodniejsze powietrze, które od wtorku będzie docierać także do Polski (patrz mapa).

  W poniedziałek będzie jeszcze upalnie - na południu kraju nawet ponad 30 stopni. Od wtorku temperatura będzie niższa, a w środę nad morzem będzie tylko 18 stopni. Następne dni najcieplejsze będą na południu -  tu przeważnie będzie 24-25 stopni, chociaż czasem może zdarzyć się 27. Północ kraju będzie wyraźnie chłodniejsza i tu możemy spodziewać się około 20 stopni. Na podobną temperaturą możemy liczyć również później, czyli prawie do końca sierpnia. W tym czasie nie widać już powrotu upalnej pogody.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Nieobliczalny klimat
  Wraz ze zmianą pogody,mieliśmy nadzieję,że w naszym województwie (kujawsko-pomorskim) wystąpią większe i częstsze opady.Szanse na opady zaczynają maleć. Fronty docierające z zachodu są już na tyle osłabione,że tracą na znaczeniu. Myślę,że dużo się nie zmieni,nadal wyże będą górą nad niżami,niewykluczone,żę jeszcze w sierpniu upały powrócą.Taki mamy zmieniający,nie dający się do końca przewidzieć klimat.
  ~Lech /2019-08-12 14:04
 • Bez upału
  Wygląda na to,że nie tylko w Skandynawii są już symptomy innej pory roku,również w Polsce pogoda zasygnalizuje nam zbliżający się schyłek lata.
  ~Lech /2019-08-11 18:33

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...