Informacje
 • Pogoda znów nie pozwoli nam się nudzić

  21-02-2020 15:28 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognozowane porywy wiatru w kolejnych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock | Video: Ventusky.com

  W kolejnych dniach w pogodzie będzie się działo. Powieje silny wiatr, a na Bałtyku spodziewany jest sztorm nawet do dziewięciu stopni w skali Beauforta. Pojawią się opady deszczu, a miejscami też deszczu ze śniegiem.

  W sobotę na Pomorzu, Mazurach, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce popada deszcz. W pozostałych regionach będzie dość pogodnie. Na termometrach zobaczymy w najcieplejszym momencie dnia od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany i dość silny, a na północy silny wiatr, który w porywach rozpędzi się do 80 kilometrów na godzinę. Będzie południowo-zachodni. Na Bałtyku spodziewamy się sztorm do dziewięciu w skali Beauforta.

  Pogoda na pięć dni

  Niedziela okaże się deszczowa, a na Mazurach, Suwalszczyźnie i Podlasiu spodziewamy się deszczu ze śniegiem. Temperatura wyniesie od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 60 km/h, nadciągnie z zachodu. Na Bałtyku prognozowany jest sztorm do ośmiu stopni w skali Beauforta.

  Sztorm na Bałtyku

  Tydzień rozpocznie się pogodnie na zachodzie. W pozostałych regionach popada deszcz, a na Podkarpaciu - deszcz ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy od 5 st. C na Podkarpaciu do 8 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiejący z północnego zachodu wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 60 km/h. Na Bałtyku prognozowany jest sztorm do ośmiu stopni w skali Beauforta.

  Wtorek będzie pogodny tylko na południu kraju. Na pozostałym obszarze synoptycy prognozują deszcz, który popada przelotnie. Termometry wskażą od 7 st. C na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Z południowego zachodu powieje umiarkowany wiatr, w porywach osiągnie do 50 km/h.

  Do ośmiu stopni

  Środa na ogół zapowiada się deszczowo, chociaż na wschodzie i w centrum kraju popada deszcz ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 3 st. na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach osiągnie do 50 km/h, powieje z zachodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...