Informacje
 • Pogoda na 16 dni: wybuch wiosny przed świętami

  28-03-2021 15:25 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego
  Pogoda na 16 dni: wybuch wiosny przed świętami Foto: PAP/Łukasz Gągulski/tvnmeteo.pl | Video: tvnmeteo.pl

  Za kilka dni w Polsce będzie ponad 20 stopni, ale ta fala ciepła nie potrwa długo. Sprawdź długoterminową prognozę pogody prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

  W ostatnich dniach marca do naszego kraju napłynie bardzo ciepłe powietrze, które już teraz z północnej Afryki przedziera się przez Hiszpanię i Francję w kierunku centrum Europy. Taką wędrówkę ciepła na północ umożliwia między innymi wyż, który na początku tygodnia będzie położony na południe od Polski. Inną przyczyną tej ciepłej dla nas cyrkulacji powietrza będzie przesuwanie się niżu nad północną Skandynawią i przejście nad naszym krajem ciepłego frontu związanego z tym niżem (patrz mapa).

  W najbliższych dniach czeka nas szybkie i duże ocieplenie - o ile w poniedziałek będzie jeszcze najwyżej 14 stopni Celsjusza, to już w środę i czwartek 20 albo nawet 21 stopni. Ocieplenie będzie mocne, ale jednocześnie krótkotrwałe i pod koniec tygodnia odczujemy wyraźne ochłodzenie, które zostanie z nami na święta. Z tego powodu w Wielkanoc oraz w świąteczny poniedziałek na termometrach zobaczymy nie więcej niż 10 stopni (nocami możliwe są przymrozki). Po świętach możemy liczyć na niewielkie ocieplenie i wzrost temperatury do 13-14 stopni.

  Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....