Informacje
 • Niebezpieczne mgły, intensywne opady deszczu. IMGW ostrzega

  09-11-2019 06:46 Sprawdź, gdzie pogoda może być groźna
  Pogoda na środę 20.11 Foto: PAP/Darek Delmanowicz | Video: tvnmeteo.pl

  Najbliższe godziny upłyną pod znakiem niebezpiecznej aury. W niektórych regionach wystąpią groźne mgły, które znacznie mogą ograniczać widzialność. Obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne, wydano także prognozę zagrożeń.

  Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed mgłą wydano w województwach świętokrzyskim i małopolskim (we wszystkich powiatach poza: tatrzańskim, nowotarskim, suskim, limanowskim, nowosądeckim, Nowy Sącz, gorlickim). Gęste mgły mogą ograniczać widzialność miejscami od 50 do 200 metrów.

  >>>SPRAWDŹ, JAK POWSTAJE MGŁA

  Alarmy ważne będą do godziny 8 w sobotę.

  Weekend z deszczem

  Synoptycy IMGW wydali też orientacyjną prognozę zagrożeń na sobotę i niedzielę. Alarmy przed intensywnymi opadami deszczu mogą zostać wydane w województwach: małopolskim, śląskim, świętokrzyskim i podkarpackim.

  Prognozuje się tam opady deszczu o natężeniu umiarkowanym. Od godziny 21 w sobotę do godziny 21 w niedzielę może spaść od 30 do 40 litrów wody na metr kwadratowy, lokalnie do 50 l/mkw.

  >>>SPRAWDŹ TEŻ: POGODA NA 11 LISTOPADA I DŁUGI WEEKEND

  Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia?

  Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewidywane są warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

  Czym jest prognoza zagrożeń?

  Prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...