Informacje
 • Gęsta mgła wciąż unosi się nad Polską. IMGW ostrzega

  22-10-2019 10:15 Sprawdź, gdzie obowiązują alarmy
  Prognoza pogody na wtorek Foto: flickr/Hades2k (CC BY-SA 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silną mgłą. W niektórych województwach widoczność może być mocno ograniczona.

  Ostrzeżenia przed silną mgłą obowiązują w województwach: warmińsko-mazurskimpodlaskim ( w powiatach: sokólskim, monieckim, grajewskim, kolneńskim, łomżyńskim, Łomża, augustowskim, sejneńskim, suwalskim i Suwałki).

  W tych miejscach pojawi się gęsta mgła ograniczająca widzialność miejscami od 100 do 200 metrów.

  Ostrzeżenia będą obowiązywać do godziny 11 we wtorek.

  >>>SPRAWDŹ PROGNOZĘ POGODY NA PIĘĆ DNI

  Prognoza zagrożeń na wtorek

  IMGW planuje we wtorek wydać alarmy przed silną mgłą w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, wielkopolskim, łódzkim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim. Według prognoz widzialność może być tam ograniczona do 100 metrów.

  Prognoza zagrożeń na środę

  Również w środę synoptycy IMGW mogą wydać ostrzeżenia przed silną mgłą w województwach: podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim i śląskim. W nocy i przed południem na przeważającym obszarze widzialność może być ograniczona do 100 metrów.

  Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia?

  Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewidywane są warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

  Czym jest prognoza zagrożeń?

  Według definicji IMGW, prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego. Zwana jest też prognozą niebezpiecznych zjawisk.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...